CV-Online'i blogi

Kuidas leida endale töökoht, mis võimaldab kaugtöö tegemist?

Kaugtöö ja kodukontorist töötamine on ühed 2019. aasta peamised tööturu kohta käivad märksõnad. Kaugtööst räägivad üha enam tööandjaid ning vaikselt kasvab ka nende palgamaksjate hulk, kes kaugtööd ka reaalselt võimaldavad. Kuid kuidas leida endale töökoht, mis ei nõua füüsilist kohal käimist, ning kas see üldse vajalik on?

Tee endale selgeks, mida sa otsid

Kodust töötamine võib olla paljude inimeste unistuseks, kuid praktika on näidanud, et tegelikult ei sobi see sugugi kõikidele ning seda kinnitavad ka mitmed Eesti ettevõtjad, kes kaugtöö tegemist võimaldavad. Mõne inimese jaoks on oluline töö- ja eraelu eraldi hoida, ka füüsilises mõttes. Teise jaoks on oluline töökeskkond ning töökaaslased, kuna kodus töötamine võib tahes-tahtmata üksikuks muutuda.

Teine väga oluline teema, mis kaugtöö-huvilisel tuleb enda jaoks selgeks teha, on see, kuidas ta kaugtööd teha soovib. Kas plaanis on töötada ainult kodukontorist või tähendab kaugtöö ka reisides või liikvel olles tööalaselt saadaval olemist? Mitmetes ettevõtetes, kus töötajatele kaugtööd võimaldatakse, lähtutakse põhimõttest, et tööaeg ei ole oluline kuniks kõik töö tehtud on. Samas ei ole kuhugi kadunud ka klassikalise 9-5-ni tööajaga kaugtöö, kuna mõne ameti puhul on tööalaselt olemasolek väga oluline, ka kontorist eemal viibides.

Kas sinu ülesandeid saab kaugtööna täita?

Kõik tööd ei sobi kaugtööks, see on siililegi selge. Enamasti hõlmavad kaugtööd võimaldavad ametikohad selliseid valdkondi, kus töö tegemine käib arvuti abil ning suhtlus läbi interneti – näiteks disainerid, erinevate tekstide kirjutajad, programmeerijad. Kui eesmärk on kaugtööd tegema hakata ning seeläbi rohkem oma aja peremees olla, tuleb teadvustada, et mõne ametikohaga pole see (vähemalt praegu) lihtsalt võimalik. Sel juhul tuleks uurida võimalusi enese arendamiseks, uute oskuste õppimiseks või eriala vahetamiseks.

Kuidas kaugtööd leida?

Kui esimesed kaks alapunkti on läbi töötatud ja vastus kõikidele tekkinud küsimustele on jaatav ning kaugtöö plaane toetav, on aeg asuda tööd otsima. Esimese asjana tuleks muidu oma praeguselt tööandjalt (juhul kui oled töötav inimene) uurida kaugtöö võimaluste kohta. Kui tunned, et sinu töö saaks suurepäraselt tehtud ka kontoris viibimata, võib juhtuda, et tööandja pole selle peale lihtsalt mõelnud.

Kaugtööd pakkuvate tööandjate kohta leiab informatsiooni loomulikult CV-Online’i veebilehelt ning samuti on võimalik näha, milliseid ettevõtteid iga-aastaselt Kaugtöö tegija märgiga tunnustatud on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.