CV-Online'i blogi

Kuidas oma CV töökuulutusega sobima panna?

Tihedas konkurentsis on oluline teha endast kõik, et CV ja kaaskiri teiste konkurentide hulgast silma hakkaks. Personalitöötajad ja värbajad peavad läbi töötama suure hulga kandideerijate avaldusi ning vaatavad eelkõige konkreetse positsiooniga seotud oskusi ja isikuomadusi. Kuigi sul võivad need olemas olla, tuleb osata neid ka õigesti presenteerida.

Analüüsi töökuulutust

Selleks, et ametikoha nõuetest täit ülevaadet saada, tuleb selle kirjeldusse põhjalikult süveneda. Hea on enda jaoks kirja panna need omadused, mida kandideerijalt otsitakse. Lihtsamatel juhtudel leiab need töökuulutusest, kuid alati on mõistlik ka ettevõtte kodulehte külastada ning nende tegevuse ja töökultuuri rohkem infot hankida.

Uuri sarnaste ametipositsioonide kuulutusi

Sama ametinimetusega töökohad võivad erinevates ettevõtetes nõuda erisuguseid oskusi. Selleks, et paremini mingi positsiooni üldistest nõuetest aimu saada, on hea nipp otsida teisi sarnaseid kuulutusi. Nii võid leida neid omadusi, mida konkreetses töökuulutuses pole mainitud, kuid mille olemasolu üleüldiselt tähtsaks peetakse.

Struktureeri CV õigesti

Kui oled kuulutuse ja taustainfo läbi töötanud, on õige aeg see enda jaoks positiivsesse võtmesse keerata. Oluline on kirja panna kõik oma tööalased saavutused ning isikuomadused, mis antud ametikohal loevad ning mida tugevusteks peetakse.

Juhul, kui omad kogemusi või isikuomadusi, mis otseselt ei ole nõutud, kuid võivad antud töökoha puhul lisaväärtust anda, tuleks ka need üles tähendada.

Alati alusta neist saavutustest ja omadustest, mis antud rollis suuremat tähtsust omavad ning liigu sealt allapoole.

Ainus tööportaal, mida vajad – CV.ee!

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.