CV-Online'i blogi

Kuidas töötav inimene end potentsiaalse töökaotuse jaoks valmis peaks hoidma?

Enamik meist ei mõtle hea tuju korral meelega negatiivsetele asjadele.

Sarnaselt on enamike oma töökohaga rahul olevate inimeste jaoks töökoha kaotamine viimane asi, mille peale oma aega ja närve kulutada. Kuid isegi kui inimene on ühel ametil töötanud juba aastaid ning tunneb end justkui ettevõtte lahutamatu osana, võib juhtuda, et ühel või teisel põhjusel tuleb hakata uut ametikohta otsima.

Ole alati valmis ja hoia end kursis

Üks oluline ja tihti töötuks jäämise korral unarusse jäetud tegevus on enda töötuna arvele võtmine. Mida kiiremini inimene end töötuna arvele võtab, seda kiiremini hakkab tal kehtima töötu ravikindlustus ning seda rutem jõuavad temani ka tööstaažiga kogutud toetused.

Isegi oma ametikohaga rahul olevad inimesed peaksid aga aeg-ajalt heitma pilgu oma tööalasele profiilile või portfellile. Kas sinu CV on uuendatud ja kaasaegne? Kas oled tööturul toimuvaga kursis ning võimalikest järgmistest positsioonidest teadlik? Need on küsimused, millele peaksid vastust teadma nii töötud kui ka aastaid samal ametikohal töötanud inimesed.

Mõtle tuleviku ja iseenda arengu peale

Kui teema juba CV uuendamise ja ajaga kaasas hoidmise juurde läks, ei saa rõhutamata jätta ka üht teist ja väga tihedalt seotud valdkonda, milleks on enesearendus.

Töökohaga rahul olemises ei ole iseenesest midagi halba, kuid mõne inimese puhul võib see lihtsalt öeldes tähendada lihtsalt status quo hoidmist ehk jämedalt öeldes ühe koha peal kulgemist. Selles pole muidugi midagi viga, kui praegune tegevus inimese õnnelikuks teeb ja talle pidevalt uusi väljakutseid pakub (või ei paku).

Kuid siiski tasub kriitilise pilguga oma CV-d üle vaadates mõelda sellele, kas töö kõrvalt oleks võimalik mõnda uut oskust juurde õppida, koolitust läbida või mõnes muus valdkonnas end arendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.