CV-Online'i blogi

Neli olulist küsimust, mida sa töövestluse lõpus tööandjalt küsida võiksid

Kujuta ette, et leidsid endale suurepäraselt sobiva tööpakkumise, sind kutsuti intervjuule ning see läks enda hinnangul praktiliselt veatult. Enne kohtumise lõpetamist küsib aga tööandja sinult, et äkki tahaksid sa midagi ise küsida. See on koht, kus tööotsijal on võimalik endast veelgi parem mulje jätta, kuid ka firma kohta midagi enda jaoks olulist teada saada.

Alati on mõistlik uurida võimalikult täpselt oma tulevase töökoha igapäevaste tegevuste kohta. “Selgitage palun, millised minu igapäevased kohustused ja tegevused olema hakkaksid?” annab tööandjale märku, et sulle läheb töökoht korda ning et oled ametist tõsiselt huvitatud

Sarnaselt eelmisele küsimusele tasub alati uurida ka selle kohta, missugust inimest tööandja vabale positsioonile ootab. Küsimusega “Millised isikuomadused peaksid inimesel olema, et selles ametis edukas olla?” saad jällegi aimu tööandja nägemusest, kuid ka iseenda sobivusest valitud ametikohale.

Kui teatepulk juba kandideerija käes on, tasub alati kasutada võimalust ja selgitada välja, millised on töökohaga seotud raskused või takistused, millest enamasti töökuulutuses juttu ei tehta. “Kas oskate tuua välja mõned katsumused või väljakutsed, mis sellel ametikohal või meeskonnal ette võivad tulla?” on hea küsimus, kuna näitab tööandjale, et oled ametikohast sügavamalt huvitatud ning annab sulle võimaluse end ka võimalikeks väljakutseteks ette valmistada.

Viimane ja üks kõige olulisemaid küsimusi, mida tööandjalt alati tuleks küsida, on otse loomulikult seotud numbritega. “Palju selle ametikoha peal palka makstakse?” on täiesti loomulik ja normaalne asi, mida tööandjalt küsida. Mõned tööandjad märgivad palga juba töökuulutuses ära, kuid kui seda tehtud pole, tasuks enne tööle minemist kindel number või suurusjärk kindlasti välja uurida, sest vastasel juhul on olukord sarnane kotis põrsa ostmisega.

Ainus tööportaal, mida vajad – CV.ee!

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.