CV-Online'i blogi

Oluline aspekt CV juures, mida paljud inimesed arvesse ei võta

Töö otsimise lahutamatuks komponendiks on CV ehk sinu ametialase elu ülevaade. Hea CV loomise kohta on kirjutatud ja tarkust jagatud küllaga, kuid tihtipeale võib kõikide nõuannete seast jääda välja üks väga oluline põhimõte, mis võib töö otsimisel tähendada vahet töökoha saamise ja mitte saamise vahel.

Nimelt ei tasuks oma CV-sse liialt kiinduda. See pole tätoveering või tekst hauakivil, mida mingi hinna eest muuta ega kustutada ei tohiks. Pigem tasuks CV-d vaadelda kui igale kandideeritavale töökohale spetsiaalselt loodud väärtuspaketti sinust kui tulevasest töötajast.

Suuremad firmad peavad töötajate otsimisel tegelema massilise hulga avalduste ja CV-dega, mistõttu on oluline, et sinu oma teiste seast välja paistaks. Kuid veelgi olulisem on see, et esimene inimene, kes seda CV-d loeb, selle väärtusest kohe ka aru saab. Täpsemini: oluline on see, et sinu CV peegeldaks täpselt sinu sobivust soovitud töökohale. Sinu CV ja kandideerimisavaldus peaks väga lihtsalt ja kiirelt tegema selgeks, miks ja kuidas just sina valitud töökohale suurepärane sobivus oled.

Kõige lihtsam viis selleks on esitada CV, mis on loodud spetsiaalselt kandideeritavat töökohta silmas pidades. Kui töökuulutuses rõhutatakse juhiomadustele, tasuks CV-s välja tuua oma tugevaid külgi just selles valdkonnas – varasem juhtivatel positsioonidel töötamine, hea avalik esineja, endiste töötajate poolt kiidetud mentor. Kindlasti ei tuleks hakata tugevaid külgi välja mõtlema, kuid nende esitlemine vastavalt soovitud ametikohale on olulisem kui paljud inimesed arvata oskavad.

Tihti rõhutatakse töökuulutustes meeskonnamängija omadusi ja teiste inimestega töötamist. Sel juhul tasuks välja tuua oma tugevad küljed just teiste inimestega koos töötamisel. Äkki olid minevikus kellelegi suurepärane paariline või pidid tihti meeskonnana ülesandeid täitma? Või oled lihtsalt “inimeste inimene”, aga ei ole näinud mõtet seda varem CV-sse kirja panna?

Tõenäoliselt on paljud inimesed mõnda töökuulutust lugedes mõelnud, et see ametikoht sobiks neile valatult. Parimal juhul inimene sellise töökoha ka leiab, kuid siiski on küllaga juhuseid, kus enda arvates täiuslikule töökohale kandideerinud inimestele negatiivne vastus antakse. Seepärast on ülimalt oluline, et järgmine kord kui leiad endale “täiusliku” ametikoha, teed kõik, et oma sobivust ka CV-s peegeldada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.