CVKeskus.ee

Mida kujutab endast tarkvara testija amet ja kuidas seal palka makstakse?

Foto: Shutterstock.

IT sektori ettevõtetes on tarkvara testijate järele praegusel ajal nõudlus selgelt olemas, eriti kui tegu on kogenud spetsialistidega. Kuigi ameti nimest võib välja lugeda, et töökoht näeb ette tarkvara testimist, siis enamike inimeste jaoks sellega kokkupuude tarkvara testijatega piirdubki.

Eesti suurim tööportaal CVKeskus.ee uuris tuntud IT ettevõtete Nortali ja Testlio käest, millega tarkvara testijad õigupoolest tegelema peavad, mida neilt oodatakse ja miks peaksid inimesed üldse tarkvara testija ameti valima.

Millega tarkvara testija tegeleb?

Tarkvara testija tööülesanded sõltuvad mõistagi täielikult sellest, missuguses ettevõttes ta töötab ja milliste programmide ning seadmetega seal tegeletakse.

“Lühidalt kokku võttes on testija töö kontrollida, kas arenduses olev lahendus vastab ootustele ja dokumenteerib selle sisendi meie keskkonnas,“ ütleb Testlio tegevtoimetaja Josepha Martšuk. „Testija ja tavakasutaja erinevad enamasti selle poolest, et testija testib rakendust mis pole veel avalikult kättesaadav.“

Nortali rahvusvahelise värbamistiimi juht Piret Luts tõi välja, et Nortalis on testija tööpäev üldiselt mitmekülgne sisaldades nii kvaliteedikontrolli ja vigade otsimist kui ka suhtlemist kliendiga. „Samuti koos meeskonnaga lahenduste otsimist, et ühiselt soovitud tulemuseni jõuda.”

Mida tööandjad testijatelt ootavad?

„Nortalis ei anna testija pelgalt viimast lihvi lahendusele, vaid on ka aktiivne projektimeeskonna liige ning kontaktis kliendiga. Seetõttu on meie ootus, et testija pole orienteeritud ainult kvaliteedile ja detailidele, vaid mõistab ka kliendi äriloogikat ja hoomab projekti tervikuna,” kirjeldas Piret Luts.

“Samuti on tähtis, et testija oleks hea suhtlemisoskusega, meeskonnamängija ning probleemide lahendamisele suunatud mõtteviisiga – murekohad peavad saama tuvastatud, kuid sama oluline on ka jõuda eduka lahenduseni,” lisas Piret Luts.

Testlio tegevtoimetaja Josepha Martšuk lisab, et hea tarkvara testija teab, kes on vastava rakenduse sihtgrupp, mida ta testib, ja oskab leida kõige väärtuslikumad probleemid, millega tegelikud kasutajad võivad samuti kokku puutuda.

„Peale tehniliste oskuste, väärtustame meie testijate juures nende koostöövõimet ja usaldusväärsust, sest meie testijate võrgustik põhineb väga palju vastastikusel usaldusel. Ootame nendelt arusaamist, et usaldusega kaasneb ka suur vastutus. Tööaeg on paindlik, kuid tähtajad mitte.“

Josepha Martšuk lisab, et uudishimu ja kirg tulevad ka kasuks – uudishimu, sest see aitab testijal pidevalt mõelda väljaspool kasti ja kirg, sest see annab testijale tahet oma töös lisaväärtust luua.”

Kui suurt palka testijad Eestis teenivad ja mida tööandjad veel pakuvad?

Testijad on nii Nortali kui ka Testlio esindajatega rääkides endiselt nõudluses. Ametikoha hüvedest rääkides ei saa aga kuidagi üle ega ümber palganumbri teemast, mille kohta on CVKeskus.ee tööportaalil tänu Palgainfo Agentuuriga korraldatud uuringule andmed olemas.

Eestis on uuringu andmetel tarkvara testija brutotasu mediaaniks 1800 eurot kuus, mis on IT sektorile üpris omane suurusjärk. Muidugi leidub neid, kes teenivad tunduvalt rohkem ja ka väiksema kogemusega testijaid, kelle palganumber jääb alla mediaani.

Lisaks palgale pakub testija töö nii Nortali kui Testlio kogemusel ka põnevaid väljakutseid ja mitmekesist tööd.

“Meie vabakutselistel testijatel on võimalus anda oma panus globaalsete rakenduste lansseerimisele. Nad saavad osaleda maailmaklassi ettevõtete tootearenduses ja testida rakendusi, mida kasutab üle 1.5 miljardi inimese. Teeme koostööd ettevõtetega nagu Amazon, CBS, Microsoft, Daimler, Expedia, Fox, NBA ja Hotels.com.“

Josepha Martšuk lisab, et kõigil innukatel tarkvara testijatel on võimalus oma karjääri ka edendada, kas liikudes Community Test Lead rolli või liitudes meie meeskonnaga Eestis või USAs.

Nortali värbamistiimi juht Piret Luts toob välja, et testijad on aktiivsed meeskonnaliikmed, mitte ainult mõne seadme või programmi testimiseks palgatud töötajad. “Kindlasti on meil töötamise argumentideks huvitavad ja suuremahulised projektid ning eelnevalt mainitud laiahaardelisem roll projekti tiimis, mida testijatele pakume. Seega testija ainult ei testi, vaid saab pakkuda ideid ja lahendusi nii kliendile kui ka tiimile.“

Kõik värsked IT sektori tööpakkumised leiad siit »

CVKeskus.ee on Eesti suurim tööportaal ja edukaim personaliotsingu ettevõte. Kõik uued tööpakkumised leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.