Tunne ära rõõmu ja raha lõhn: missuguseid oskusi on vaja, et saada jalg finantsettevõtte ukse vahele?

IuteCrediti juhi Tarmo Silla sõnul tuleb finantsmaailmas jala ukse vahele saamiseks piltlikult öeldes tunda ära rõõmu ja raha lõhn korraga ning minna neile siis otsustavalt järele,: Foto: IuteCredit

CVKeskus.ee korraldatud Eesti ihaldusväärseimate tööandjate uuringust selgus, et finants- ja pangandussektor on IT-sektori järel Eestis teine kõige tahetum valdkond, kus töövõtjad töötada sooviksid.

Missuguseid oskuseid on vaja, et jalg finantsettevõtte ukse vahele saada ja keda antud sektori tööandjad oma meeskondadesse enim otsivad?

Eesti suurimas tööportaalis CVKeskus.ee leidub rohkem kui 150 finants- või pangandusvaldkonna tööpakkumist, mida saad avastada siit.

Ilma empaatiata ei saa

Deloitte Eesti juht ja Baltikumi juhtivpartner Kristine Jarve nimetab terve rea omadusi, mida läheb vaja, et finantsmaailmas läbi lüüa. Jarve hinnangul ei saa hakkama ilma empaatiata – see on tema sõnul kõige tähtsam isikuomadus. 

Peale selle peaks teadma, kuidas toimub kommunikatsioon ja oskama luua, koolitada ning hoida töös hästi toimivaid meeskondi. “Kindlasti tuleb kasuks oskus lahendada erinevaid keerulisi probleeme ja seejuures ka strateegiliselt mõelda,” lisab Jarve. 

Kas tunned rõõmu ja raha lõhna? 

IuteCrediti juht Tarmo Silla sõnul tuleb piltlikult öeldes selleks, et kliendid suurt palka maksaksid, saavutada ettevõttes suur rõõmu ja raha hulk. “Siinkohal on põhioskuseks tunda ära rõõmu ja raha lõhn korraga ning minna neile siis otsustavalt järele,” selgitab Sild ja lisab, et raha on klientide käes ja rõõm tuleb samuti neilt.

Rõõmu ja raha lõhn vastandub Silla sõnul kopitanud paberi, puhta Exceli ja ahnuse lõhnale. “Finantssektor on täna pisut liiga kaldu ahnuse, laiskuse, üleregulatsiooni ja tundetuse suunas,” tunnistab Sild ning ütleb, et iga hea teenus algab inimesest ja tema loodud emotsioonidest. 

Hinnas on mitmekülgsus

Swedbanki karjäärikeskuse juht Heleriin Adelberti sõnul ei pruugi alati olla asi aga niivõrd ühes kindlas oskuses, vaid oluline on kombinatsioon erialasest ekspertsusest, tugevast projekti- ja enesejuhtimise ning koostööoskusest. 

Kui rääkida aga täpsemalt perspektiiviga ametitest, siis on Adelberti arvates väga hinnatud tarkvaraarendajad, aga ka AML/KYC spetsialistid, andmeteadlased ja -analüütikud ning juriidilise taustaga töötajad.

Tähtis roll tootearenduse juhil

Inbank tõi välja kindla ameti, mis nende arvates finantsettevõtte edus suurt rolli mängib. Panga asutaja ja tegevjuht Priit Põldoja sõnul on konkurentsitult kõige olulisem positsioon tuleviku finantsettevõttes tootearenduse juhil. “See on inimene, kes jagab nii tehnoloogiat, pangandust kui kliendiootusi ja suudab regulatiivselt keerulises keskkonnas navigeerida,” selgitab Põldoja oma seisukohta. 

Tõsiasi on see, et tegelikult ei leidu üht kindlat valemit, mida järgides finantsmaailmas ratsa rikkaks saab. Siiski – eelnevalt välja toodud omadusi oskuslikult kombineerides on võimalused läbi löömiseks kindlasti olemas. 

CVKeskus.ee on Eesti suurim tööportaal ja edukaim personaliotsingu ettevõte. Kõik uued tööpakkumised leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.