Värbamisspetsialistid annavad nõu: kuidas teha CV, mis teiste kandidaatide seast välja paistab?

Viimaste kuude jooksul on kandideerimiste arvud pea kõikides valdkondades hüppeliselt kasvanud.

Seoses konkurentsi tõusuga on täna senisest veelgi olulisem kandideerides silma paista. Esmamulje on kõik, nagu öeldakse. Ja veebi teel kandideerides on ainsaks esmamulje loojaks sageli sinu CV.

CVKeskus.ee kogenud värbamiseksperdid annavad nõu, millele peaks töökohale kandideerides keskenduma, et teiste tööotsijate seast silma paista ja soovitud koht endale haarata.

Kiirus loeb

Uuringutes on leitud, et keskmiselt tutvuvad värbajad kandideerimisavalduste ja CV-dega esmasel sirvimisel vaid loetud sekunditega. Jah, sekundite, mitte minutitega.

Seega on ülimalt oluline, et sinu CV või mistahes muu dokument, mille tööandjale saadad, oleks võimalikult ülevaatlik ja annaks edasi kõige olulisema võimalikult kiiresti.

Teiseks loeb kiirus ka kandideerides. Kuna kandidaate on pea igas valdkonnas lihtsalt öeldes palju, teavad tööandjad ja värbajad, et mida suurem on valik, seda raskem on otsustada. Seetõttu ei oodata sageli tööpakkumise aegumise lõpuni, vaid hakatakse otsast juba laekunud avaldusi hindama.

Kui märkad soovitud tööpakkumist, siis ära venita ja anna oma huvist tööandjale esimesel võimalusel märku.

Sisu ja sõnum

Kuigi kauni ja silmatorkava disainiga CV võib teiste seast hästi välja paista, siis lõppude lõpuks loeb kõige rohkem ikkagi just asja sisu, mitte välimus. Sinu CV ja motivatsioonikiri peaksid tegema tööandjale selgeks, miks just sina valitud ametikohale sobid.

Isegi kui tunned, et su praegused oskused katavad ära 2/3 loetletud nõudmistest, tasub ikkagi proovida ning tuua välja need isikuomadused, mis aitaksid sul töö käigus areneda ja uusi oskusi omandada.

CV-d koostades võiksid kohe alguses välja tuua põgusa ülevaate sellest, miks just sina ametikohale kõige paremini sobiksid.

Näiteks saaksid rääkida oma eelmisel töökohal saavutatud tulemustest, omandatud kogemustest ja siduda need puuduolevate oskustega (nt olen hea õppida, kuna eelmisel töökohal tuli tihti erinevate väljakutsetega tegeleda).

Personaalsus ja korrektsus

Kuna värbajad sirvivad päevas kümneid kui mitte sadu CV-sid – suurema konkurentsiga töökohtadel võidakse ühe CV peale pühendada 6–10 sekundit – siis on lisaks heale sisule ja motivatsiooni näitamisele vaja esmamulje käigus luua ka personaalne side.

Seetõttu soovitavadki CVKeskus.ee spetsialistid kandidaatidel lisada CV juurde endast ka pildi. Just pilt on see, mis võib poolehoiu sinu suunas kallutada, kuna loob isiklikuma suhte.

Enne CV saatmist tuleks kindlasti vaadata üle ka kogu dokumendi õigekiri ja võimalikud vead, mida esimese hooga ei pruugi märgata.

Näiteks kõige kõrgem keeletase on C2, mitte A1 – selle vastu eksitakse tänaseni igapäevaselt ning enda keeleoskuse pisendamine ei ole ühegi kandidaadi huvides.

Soovid endale silmapaistvat CV-d? Tutvu põhjaliku CV koostamise juhendiga siin ja soovi korral küsi abi ka CVKeskus.ee värbamisekspertidelt.

CVKeskus.ee on Eesti suurim tööportaal ja edukaim personaliotsingu ettevõte. Kõik uued tööpakkumised leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.