Funderbeami blogi

Eesti väikeõlletootja Tanker teeb rahakaasamisel ajalugu

Eesti üks esimesi moodsaid pruulikodasid Tanker on rahakaasamisel teinud märkimisväärse saavutuse ning kaasanud praegu käimasoleva kampaaniaga juba üle 500 000 eurot.

Funderbeami platvormil toimuva ettevõtmise teeb vägagi märkimisväärseks just fakt, et kokkupandult 2018. toimunud rahakaasamisega on Tankerisse indikeeritud kokku üle 1,2 miljoni euro. Väikeettevõtete puhul on tegu harukordse ning tunnustamisväärse sündmusega.

Tankeri õllebrändi üks asutajatest Jaanis Tammela räägib, et olukord on positiivne, ent läheb samas ka aina tõsisemaks. “Kuna me üle 500 000 euro piirmäära ei lähe, siis vahetatakse suuremaks oma pakkumisi või kaasamist,” tutvustab Tammela kampaanias toimuvat.

Kahe aasta taguse kampaania järel kaasati kokku 720 000 eurot ning selle abiga ehitas firma omale uue tipptasemel pruulikoja ning soetas sinna uued mahutid, purkimisliinid ja muu vajaliku tehnika. Kogu investeering oli sealjuures 1,44 miljonit, millest enam kui moodustas ühisrahastus. Tänavu käima lükatud kampaanias on ühisrahastusel aga hoopis suurem roll.

“Põhimõtteliselt tegeleme me hooajalise valdkonnas, kus tarbimisaktiivsus on suurim aprillist septembrini. Just sellepärast soovimegi investeeringuga oma tootmiskulud alla viia,” ütleb Tammela ning lisab, et ühisrahastuse abiga ostetakse tsentrifuugid ja separaatorid, et mahutitest rohkem toodet kätte saada ja kadusid vähendada.

Tanker on 2014. aastal Eestis asutatud käsitööõlut pruuliv ettevõte, kelle eesmärgiks on läbi kvaliteedi ja innovatsiooni Eesti õlleturgu rikastada.

Funderbeam – investeerimis-ja kauplemisplatvorm kasvuettevõtetele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.