Funderbeami blogi

Funderbeam sai Singapurist investeerimisteenuse tegevusload

Foto: Sander Ilvest/PM/Scanpix

Eestis asutatud investeerimisplatvorm Funderbeam sai Singapuri finantsjärelevalvelt (Monetary Authority of Singapore) investeerimis- ja kauplemislitsentsid. See on oluline samm, sest koos Ühendkuningriigi investeerimisühingu tegevusloaga on Funderbeamil nüüd võimalus teenindada nii Aasia kui Euroopa ettevõtteid ja investoreid ning luua kaasaegne järelturg investeeringutele.

Singapur on üks maailma finantskeskustest ja Aasia äriüksuste geograafiline sõlmpunkt. Funderbeami unikaalne ärimudel on ehitatud teenindama paljusid turge samaaegselt ja seetõttu on tegevuslubade mõju laiem kui pelgalt Singapur.

Mida Singapuri tegevuslubade saamine Eesti investorite ja ettevõtjate jaoks tähendab?

“Nüüd on meil võimalik hakata teenindama Singapuri ettevõtteid ja investoreid. See tähendab, et Eesti investoritel on võimalik investeerida Singapuri ettevõtetesse ja meie ettevõtetel on võimalik Singapuri investoritelt kapitali kaasata,” sõnas Funderbeami asutaja ja juht Kaidi Ruusalepp, kelle jaoks on Singapuri tegevuslubade saamine suur tunnustus.

“See on finantsmaailmas usalduse pitsat, mis toob meid sammukese lähemale Funderbeami visioonile – saada maailma juhtivaks kasvuettevõtete investeerimis- ja kauplemisplatvormiks. Kahel kontinendil tegutsemine annab meie platvormile olulise konkurentsieelise ja avardab nii ettevõtete kui investorite võimalusi,” rääkis ta.

Teine Funderbeami jaoks oluline muudatus puudutab järelturu litsentsi. Seni on ettevõte tegutsenud Euroopa Liidu õiguse kohaselt väga piiratud erandite alusel, kuid selleks, et viia oma äritegevus investeerimisvallas järgmisele tasemele, oli Singapuri litsentside saamine Ruusalepa sõnul ülimalt tähtis. “Lõpuks ometi me saame muutuda päriselt selliseks kasvuettevõtete järelturu pakkujaks, mida meilt algusest peale on oodatud,” ütles Funderbeami asutaja.

Muidugi ei tähenda Singapuri litsentsi saamine kohe seda, et Funderbeam nüüd üle kogu Aasia tegutsema hakkab, kuid teatavasti on just Singapur selles regioonis üks populaarne sihtkoht, kuhu oma ettevõtteid registreeritakse ning kus ettevõtlus olulisel kohal on. Lisaks annab Singapur Funderbeamile võimaluse sealse turuga rohkem tutvuda ning sealt juba edasi järgmistele turgudele siseneda.

“Meie jaoks oli Singapuri minek ka strateegiline otsus, mitte ainult litsentsist lähtuv. Aasias elab ikkagi viis miljardit inimest ehk see on väga suur turg. Olemuselt on sealne ärikeskkond hästi pragmaatiline, mis sobib hästi ka Eesti ärikultuuriga. Seega võiksid Eesti ettevõtted vaadata rohkem just ida poole, alati ei pea esimese asjana kohe USAsse minema,” sõnas Ruusalepp.

Esimesed Singapuri ettevõtted ja investorid jõuavad Funderbeami platvormile juba tänavu novembris. Mis puudutab platvormil kauplemist, siis toob Funderbeam esimesed suuremad muudatused inimesteni järgmise aasta alguses.

Aastatepikkune töö tasub ennast ära

Mistletoe asutaja ja Funderbeami investori Taizo Soni sõnul on tegu mitme aasta tööviljaga. “Investeerisime aastal 2017 Funderbeami eesmärgiga siseneda Aasia turule. Me soovime ehitada kasvuettevõtete ökosüsteemi Aasia ettevõtetele ja investoritele keskpunktiga Singapuris.

Funderbeam ja Mistletoe loovad koos kogukonna, kuhu kuuluvad Aasia ettevõtted ja investorid; avavad investeerimise Aasia ettevõtetesse ka Euroopa investoritele ja seeläbi tahavad toetada maailma muutvaid noori ettevõtjaid. Meil on ees suur töö, aga me oleme selleks valmistunud mitu aastat,” lisas ta.

Funderbeam on asutatud 2013. aastal Eestis. Ettevõte viis oma peakontori Ühendkuningriikidesse 2015. aastal ja omab seal aastast 2018 ka tegevusluba. Funderbeam katab hetkel Eestit, Skandinaaviat, Ühendkuningriike, Horvaatiat, Sloveeniat ja peagi ka Põhja Makedooniat. Turge on lisandumas ja nüüd sisenetakse ka Aasiasse.

Funderbeami platvormilt on kapitali kaasanud 39 ettevõtet, Eestist on tuntumad LaMuu, Ampler, Bikeep ja Siidrikoda. Aastast 2016 on piiratud tingimustel toiminud ka järelturg ja seal on nüüdseks tehtud kandeid enam kui 3 miljoni euro eest. Kauplemisluba Singapurist võimaldab Funderbeamil ehitada üles kaasaegne järelturg ja kauplemiskeskkond investeeringutele.

Funderbeam – investeerimis-ja kauplemisplatvorm kasvuettevõtetele.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.