Uus võimalus: nüüd saab taas iga soovija endale tükikese Amplerist osta

Eesti elektrirataste tootja Ampler Bikes otsustas taas siseneda ühisrahastusturule, et ettevõtte edulugu mühinal jätkuda saaks.

Ampler on jõudsasti kasvamas, nii ettevõtte suuruse, töötajate, kui ka toodetavate rataste koguste poolest. Kahe viimase aasta jooksul on saadud kasumlikuks ning teenitud puhtalt müügituluna üle 6,5 miljoni euro. Firmal on plaanis jätkata sajaprotsendilist aastakasvu ning tõsta tootmismaht kolme aasta vältel 25 000 rattani. Fookuses on siinkohal Saksamaa turg, kus elektrirataste müük kasvas aastaga 36% ning kus Ampler 2018. aasta kevadel Berliini prestiižses Prenzlauer Bergi linnaosas esimese Saksamaal asuva esinduskaupluse avas. 

Just tootmismahu suurenemine on üks peamiseid rahaneelajaid Ampleris. “Tootmisega seotud ettevõte vajab kasvamiseks suurt käibekapitali materjalide ostmiseks. Ratta tootmiseks vajalik materjal toodetakse majast väljas ning tihti ulatuvad tarneajad mitmetesse kuudesse. Tootmise laiendamisel vajamegi suuremaid varusid ning lihtsalt väga suur summa seisab riiulitel,” rääkis Ampler Bikes tegevjuht Ardo Kaurit. Selleks, et rattaid enam toota, on firma tootmisega kolimas uude, Jüri alevikus asuvasse tehasesse, millega kaasnevad samuti mõned kulud.

Kogu kolmenädalase kampaania vältel loodab Ampler minimaalselt koguda 500 000 eurot, maksimaalselt aga 2,5 miljonit eurot. “Kindlasti oleks hea meel näha investorite seas olemasolevaid Ampleri omanikke. See tõestaks veelkord, et nad on meie pakutavate toodetega rahul. Loomulikult oleks rõõm näha ka erinevaid professionaale, kes lisaks investeeringutele oskaksid ehk ka mõnel muul moel vajadusel Amplerit aidata,” räägib Kaurit. 

Ettevõtte juhtinvestor Madis Müür võrdleb Amplerit aga Hansapangaga. “Väidan julgelt, et Ampler on senini olnud minu parim investeering Eestis – parem kui omal ajal Hansapank! Ampler on igal aastal teinud rohkem kui sajaprotsendilise osaku väärtuse kasvu – Hansapangal oli see 40% – ning Ampler on alles alustamas.”

Miks just Funderbeam?

Funderbeamil rahastuskampaaniat läbi viia ei ole Amplerile esimene kord. “Meie jaoks on see juba teine kampaania ning oleme senini kasvanud nendega koos. Seekord on platvormil juba oluliselt rohkem investoreid ning samamoodi on kasvanud meie investeeringute vajadus,” räägib Kaurit sellest, miks valitud sai just Funderbeami platvorm. 

Ehkki kasutatud on ka pankade abi, kaasneb sellega paratamatult suur omaosalus, mida ühisrahastuse puhul tarvis ei ole. “Mulle meeldib see, et meie seame üles projekti ja pakkumise investoritele ning seejärel nemad hindavad selle sobivust oma investeerimisotsusega. Sisuline kauplemine tingimuste üle jääb ära,” sõnab Kaurit.

Amplerisse saab investeerimist alustada 22. augustil siin. Praeguseks on ületanud miinimum eesmärk: 500 000 eurot kaasati 25 tunni ja 48 minutiga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.