Grow Finance'i blogi

Firma arvele saad panna vaid osa kodukontori kuludest

Kui ostad laua ja tooli, siis maktakse sellest kinni 50 protsenti.

Tehes tööd kodukontoris on tunne, et võid panna firma arvele kõik, mis pähe tuleb. Tegelikult ei ole see nii, isegi kui omad ettevõtet.

“Kodus tööd tehes tuleb reguleerida, mis ulatuses kulusid kompenseeritakse ja selle fikseerimiseks tehakse kahepoolne leping ettevõtte ja ruumiomaniku vahel, millise raames antakse ruumid või osa ruumidest üldjuhul tasuta kasutusse,” ütles Grow Finance maksutiimi juht Liina Tarmisto.

Kui tööd tehakse korteris või majas, siis arvestatakse, kui suurt osa sellest kasutatakse ettevõtluse tarbeks. “Kui korter on 100 ruutmeetrit ja 20 ruutmeetrit sellest kontor, siis on kohane kanda ettevõtte kuludesse keskmiselt 20% kuludest.”

Siiski peab arvesse võtma, et firma ei saa enda kanda võtta kõiki kulusid. “Peab vaatama, millised kulud ja millises ulatuses on sobilikud. Kommunaalkulude arvest tõenäoliselt ei saa ettevõtte kuludesse kanda kaabel-TV ega ühistu laenumakseid. Vastavalt kokkulepitud ulatusele tasutakse näiteks elektri-, kütte- ja internetikulu.”

Samamoodi on ka kontori sisustuselementidega nagu laud, tool jms. “Vajalik on määrata proportsioon.”

Juhul kui töötajale hüvitatakse kulud, siis üldjuhul tasub kulud kõigepealt töötaja ise ja seejärel esitab firmale kuluhüvitusnõude. Seejuures on oluline meeles pidama, et alles peavad olema kõik kulusid tõendavad dokumendid.

Uuri Grow Finance tegevuse kohta rohkem siit.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.