Kolm tööriista, mis ettevõtja ja raamatupidaja elu lihtsamaks muudavad

Raamatupidamisega peavad kokku puutuma ettevõtjad, vabakutselised ja loomulikult ka raamatupidajad. Kuigi arvete ja rekvisiitide maailm võib esmapilgul keeruline tunduda, on õnneks olemas mitmeid tööriistu ja abivahendeid, mille abil seda kõike enda jaoks lihtsamaks teha.

Palgakalkulaator

Grow Finance’i tegevjuht Ulvi Tallo soovitab palgakalkulaatorit kindlasti kasutada. Tasub tähele panna, et palgakalkulaatoreid on tegelikult mitmeid ning Tallo sõnul toimivad enamasti hästi, seega on raamatupidajal või ettevõtjal võimalik endale sobiv valida. “Oluline on sealjuures palgakalkulaatorit kasutades vaadata, et sisestatud oleks õige aastaarv, kuna aastate jooksul on palgamaksud muutunud,” sõnas ta.

Ära tee arveid Wordis või Excelis

Tallo soovitab kõikidel, kes üldse arveid koostama peavad, kasutada selleks eraldi programmi mitte Wordi ja Excelit. “Tegelikult on Eestis selle jaoks olemas täiesti tasuta programmid,” ütles ta. Suureks eeliseks nende programmide puhul on see, et sinna jääb nimekiri klientidest ja arvetest, et hiljem oleks võimalik arvemajandusel silma peal hoida.

Tihtipeale tehakse arveid Wordis ja Excelis copypaste meetodil, mille puhul võivad arvenumber või kuupäev eksikombel valed olla, siis eraldi programmiga on arve koostamine tegelikult isegi lihtsam ja eksimusvõimalus kõvasti väiksem. Tallo sõnul soovivad raamatupidajad saada arveid PDF formaadis ja kindlasti mitte Excelina, kuna muidu tuleb fail ikkagi kuidagi PDFiks ümber teha.

Endale maksa palka LHVs

Endale palga maksmiseks soovitab Tallo kasutada LHV palgamakse võimalust. “Kui teha LHVs palgamakse, siis saad kõik maksud automaatselt ära deklareeritud,” selgitas ta.

“Hästi väikese ettevõttega ei olegi vaja anda igapäevast raamatupidamist raamatupidajale. Palgamaksudele saate ise hakkama ja kui käive on alla 40 000 aastas, ei pea olema ka käibemaksukohuslane ning piisab sellest, kui raamatupidaja teeb oma tööd ühe korra aastas,” ütles Tallo.

Palgamakse tegemiseks pole LHVs vaja eraldi kontot avada või teenust kasutada. Vaja on lihtsalt ettevõtte konto internetipangas alustada uut Palgamakset ning andmed saadetakse automaatselt Maksu- ja Tolliametisse, kus arvutatakse tasumisele kuuluv maksusumma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.