Grow Finance'i blogi

Oluline valik alustavale ettevõtjale: kuidas korraldada raamatupidamist?

Kui oled alustamas ettevõtet, siis pead otsustama, kes hakkab silma peal hoidma firma tuludel ja kuludel. Selleks võib palgata raamatupidaja, kui ka tellida tööd sisse vabakutseliselt raamatupidajalt või kasutada raamatupidamisteenust.

Vabakutseline on soodsam, aga…

Grow Finance partner Anna-Liisa Orglaan ütleb, et vabakutseline raamatupidaja ahvatleb ilmselt hinna ja paindlikkusega. “Kui tegemist on tuttavaga, keda sa usaldad, siis see võib olla hea lahendus. Ent tähelepanu tasuks pöörata andmete turvalisusele ja sobivale tarkvarale,” lausus ta.

Orglaan soovitab kasutada pilve-tarkvara, sest vabakutseline raamatupidaja ei saa endale lubada turvalist serverit ja andmeid hoitakse tihti isiklikus sülearvutis. “Võiks olla ka kokkulepe, et kõik andmed hoitakse digitaalselt raamatupidamise programmis. See on ka kaitseks, kui raamatupidaja peaks ootamatult kaduma ja kellelgi teisel on vaja töö üle võtta. Lisaks annab see juhile võimaluse jälgida kõike jooksvalt,” selgitas Orglaan.

Kui meeldivad numbrid, siis võib ka ise teha

Kaaluda tasub ka isetegemise võimalust, mis on sobiv variant kulude kokkuhoidmiseks.

“Soovitan SmartAccountsi või Meritit, kuid enne otsustamist on soovitatav katsetada mõlemat ja valida seejärel lemmik. Enamasti tullakse edukalt igapäevaste toimingutega ise toime ja abi vajatakse harva, kui ainult aastaaruannete ja seadistustega. Sellisel juhul tasub leida mõni raamatupidajast sõber või firma, kes vajadusel juhendaks ja kontrolliks,” õpetas Orglaan.

Leida nõustav partner on hea ka selleks, kui tekib kiire kasv või on vaja ajutiselt koormust jagada, siis on keegi juba valmis seda tegema.

Kui numbrid ei tekita ikkagi elevust, siis tasub mõelda ka raamatupidamisteenuse peale, sest alguses on võimalik tellida miinimumpakett ja seda aja möödudes täiendada. “Hea raamatupidamisteenus kasvab koos ettevõttega – varustades ettevõtet ka vajaliku teabega õigete otsuste tegemiseks.”

Uuri Grow Finance tegevuse kohta rohkem siit.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.