Raamatupidaja, tahad teenida mitu korda kõrgemat palka? Hakka hoopis finantsjuhiks

Kui raamatupidaja tunneb, et soovib suuremaid väljakutseid, siis järgmine siht võib olla finantsjuhi ametikoht. “Nende kahe töö puhul on väga palju kattuvusi,” kommenteeris Grow Finance partner Anna-Liisa Orglaan.

Kaks korda suurem tasu

Sarnasustest toob Orglaan välja aruannete loomise, aruandluse parandamise, nõustamise, ettevõtte likviidsuse jälgimise ja finantsanalüüsi.

Vaatamata mitmele ühisele joonele saab finantsjuht palka kaks korda rohkem. Seda põhjusel, et finantsjuht peab oskama inimesi ja projekte juhtida. “Oluline on ka võime panna maksma oma sõna nii juhatuse kui ka omanike ees,” lisas ta.

Peale selle on finantsjuhil ka strateegiline roll ettevõtete väärtuse kasvatamises ja jätkusuutlikuses.

“Nõuded haridusele ei erine oluliselt, küll aga oodatakse finantsjuhilt teadmisi ärijuhtimisest ja infotehnoloogias,” ütles Orglaan.

Valmis peab olema ületundideks

Hoolimata poole suuremast palgast peab valmis olema ka pikemateks tööpäevadeks. “Finantsjuhid teevad suurema tõenäosusega ületunde, seega kui sulle meeldib üheksast kuni viieni töö, siis see amet ei pruugi olla sinu jaoks,” sõnas ta.

Kui siiski on soov vahetada praegune töökoht finantsjuhi vastu, siis töötamine sellel tasemel eeldab akadeemilist haridust ja vähemalt bakalaureusekraadi.

“Peale numbrite lugemise oskuse tuleks arendada ka suhtlemisoskust, sest ta peab suutma viia sõnumi arusaadavalt nii juhtkonnale, kui ka kõigile teistele osakondadele ja seda kuulajale mõistetavates terminites.”

Oluline on teadvustada ka, et finantsjuht juhib tehnoloogiat, mitte tehnoloogia teda. “Suured andmehulgad ja erinevad platvormid on finantsjuhi jaoks tavaline päev, selleks tuleb huvi tunda, kuidas asjad toimivad ja miks,” märkis Orglaan.

Eeliseks on ka oskus arvestada detailidega, osata kasutada infot kasulikult ja olla järjekindel. “Põhjalikkus ja ausus on samuti eduka finantsjuhi aluseks. Kuid peab olema võimeline ka eristama olulist ja mõistma otsustamise protsessi.”

Uuri Grow Finance tegevuse kohta rohkem siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.