Grow Finance'i blogi

Raamatupidamisbüroo juht: tasuta raamatupidamiskursustest tasuks kaarega mööda käia

Haridus- ja teadusministeerium pakub 11 000 inimesele tasuta koolitusi, mille seas on ka hulgaliselt raamatupidamisteemalisi pakkumisi. Ulvi Tallo raamatupidamisbüroost Grow Finance soovitab nende koolituste suhtes aga pigem skeptiline olla.

“Kui raamatupidamine pakub tõelislet huvi ja soov on saada pearaamatupidajaks, siis jätaksin kõik need tasuta koolitused vahele ja läheksin kooli, mis annab majandusalase hariduse,” lausus Tallo. “See on oluliset kuluefektiivsem aja kasutamise viis ja parem investeering iseendasse.”

Ta märkis, et raamatupidamise turul on konkurents väga tihe ja ainult koolituse tasemel diplomiga töö leidmine on praktiliselt võimatu, või on see alatasustatud. “Raamatupidamises on liiga palju nüansse, mida lühikoolitustel selgeks ei saa,” märkis ta.

Siiski on olukordi, kui tasuta koolitused võivad kasuks tulla. “Tasuta koolitusted sobivad pigem kas ettevõtjale, kes soovib oma raamatupidamisest paremini aru saada, inimesele kes veel ei tea, kas raamatupidamise eriala võiks talle ka tegelikult huvi pakkuda, või siis ka töötajale, kes teeb vaid mingit raamatupidamise juppi, mitte tervikut,” selgitas Tallo.

“Täna on väga palju häid raamatupidamisprogramme algajatele, mida on võimalik taskuraha eest või isegi tasuta saada,” märkis Tallo, lisades, et Exceli õpe on aga raamatupidajal väga tänuväärne, kui ta selle käigus õpitakse andmeid teisendama, haldama.

Uuri Grow Finance tegevuse kohta rohkem siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.