Grow Finance'i blogi

Tippraamatupidaja: hea raamatupidaja on ühteaegu päkapikk, saatan ja papagoi

Kui otsid parasjagu kedagi, kes haldaks firma arveid ja hoiaks plussidel ning miinustel silma peal, siis tasuks arvesse võtta Grow Finance’i partneri Anna-Liisa Orglaane soovitusi selle kohta, milline peab olema üks tõeliselt hea raamatupidaja.

Grow Finance’i töötajad on ühel meelel, et raamatupidaja on nagu päkapikk: ta on alati olemas, aga samas vaevu märgatav. “Hea raamatupidaja on ka nagu hall kardinal, kes hoolitseb, et juhtkonnal oleks piisavalt infot õigete otsuste tegemiseks ja saaksid bürokraatiaga tegelemise asemel keskenduda äri kasvatamisele,” kirjeldab Orglaan.

Oluliseks oskuseks on ka rööprähklemine. “Nagu hea päkapikk peab jõudma enne hommikut kõigi laste akende taha ja korda viima võimatut, siis tuleb ka raamatupidajal tähtajaks esitada korrektsed aruanded. Seda isegi siis, kui juhtidel ei ole aega anda infot ja tehingute andmed tuleb koguda kokku 30 leheküljelisest lepingust,” sõnab Orglaan.

Orglaan tõdeb, et raamatupidajale kulub ära ka selgeltnägemise võime, sest tihti tuleb teha otsuseid teadmata tausta või mõistmata võõrkeelt. “Võib juhtuda, et kõige kiiremal ajal tuleb raamatupidaja lauale komandeeringu aruanne, kus kõik dokumendid on tundmatus keeles, kuid sellest hoolimata peab kiirest aru saama, mis läheb neist deklareerimisele ja mis on sattunud kogemata aruandesse,” ütleb ta.

Unustada ei saa ka seda, et super-raamatupidaja on vapper ja julge. “Hea raamatupidaja saab võlgnikult kätte tasumata arved, laisalt hankijalt arve ja juhilt puuduva lähetusaruande. Seejuures on oluline, et juletakse vastu võtta otsuseid ja vastutakse tehtu eest.”

Selgusetu on küll, kas hea raamatupidaja peaks olema nagu papagoi või saatan õlal. “Igal juhul on ta kannatlikust ja järjepidevust ajada välja kõik puuduvad dokumendid ja aruanded, mis oleks õiged ja maksukohustus oleks minimaalne.”

Uuri Grow Finance tegevuse kohta rohkem siit.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.