Grow Finance'i blogi

Raamatupidaja: välismaal töötades on väga oluline teada, kuhu su maksud lähevad

Foto: Unsplash

“Juhul kui töötad välismaal, siis pead teadma, et kõige olulisem küsimus on, millisesse riiki laekuvad maksud,” kommenteerib Grow Finance raamatupidaja Riina Lutto. Seejuures tuleb meeles pidada, et võõrtööjõu puhul on maksuarvestus seotud mitmete asjaoludega.

“Residentsus määrab ära, millises riigis kõik tulud maksustatakse ja isiku residentsuse määrab tema elukoht või millises riigis viibis vähemalt 183 päeva 12 järjestikuse kuu jooksul,” ütleb Lutto.

See on olulise tähtsusega kui töötaja töötab erinevates riikides. “Sellisel juhul peab töötaja esitama residendiriigi maksuhalduri väljastatud tõendi. Juhul kui Eesti ettevõte on palganud tööle mitteresidendi, siis maksustatakse vaid Eestis saadud tulu,” selgitab Lutto. Maksuvaba tulu mitteresidendile ei rakendu, samas võib pidada kinni vaid töötuskindlustusmakse.

“Kuid ka siin tuleb jälgida seda, et töötuskindlustusmakse saab kinni pidada vaid juhul kui arvestatakse ka sotsiaalmaksu,” selgitab Lutto.

See tähendab, et Euroopa Liidu riikides töötades ei jää ilma töötuskindlustusest ega sotsiaalkindlustusest. “Töötuskindlustusmakse kinnipidamine annab töötajale õiguse taotleda töötushüvitist selles riigis, kuhu viimati vastavad maksud maksti ja ta viimati töötas,” ütleb Lutto.

Sotsiaalmaksu maksustamisel ei tehta vahet, kas töötasu saaja on resident või mitteresident. “Tuleb jälgida vaid seda, et sotsiaalmaksuga ei maksustata töötasu, kui töö tegemise koht asub välisriigis,” nendib Lutto

Vähem raamatupidamist, rohkem ettevõtlust.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.