100 uut pangaautomaati: Kuidas LHV kliendid uued sularahaautomaadid vastu on võtnud?

LHV panga logo.Foto: Egert Kamenik

Alates tänavu septembrist on LHV klientide kasutada kokku 125 sularahaautomaati üle Eesti. Veel juulikuu seisuga oli LHV ATM-ide võrgustik viis korda väiksem, kuid Danske panga automaatide üle võtmisega ja Luminoriga ühisvõrku astumisel on nüüd kaetud tunduvalt rohkem piirkondi.

Kahe kuu jooksul on praktiliselt kõik LHV kliendid uusi automaate kasutama hakanud

Klientide jaoks on automaatide hulga laienemine mõistagi positiivne areng – seda tõestab ka statistika. LHV sularahaautomaatide tootejuht Indrek Kaljumäe sõnul saab juba esmaste, septembri ja oktoobrikuu jooksul kogutud, andmete põhjal tõdeda, et laienenud ATM-ide võrk oli klientide poolt väga oodatud. “See võeti vastu suurima hea meelega,” sõnas ta.

Eelkõige on klientide heakskiitu näha kasutusnumbrite põhjal. “Kui seni tehti klientide poolt vaid pooled sularahatehingud LHV automaatides, siis septembrist alustasid kliendid kohe seniste ATM-ide kasutamise asemel hoopis laienenud LHV automaatide võrku aktiivselt kasutama,” rääkis Kaljumäe.

Juba oktoobri lõpuks oli klientide poolt LHV ATM-ide kasutus kasvanud 95%-ni. “Ehk siis juba kõigest kahe kuuga on sisuliselt kõik LHV kliendid uued sularahamasinad üles leidnud ja neid ka igapäevaselt kasutama hakanud. Selle üle on meil muidugi väga hea meel ja võime tõdeda, et ATM-ide võrgu laienemine oli klientide poolt oodatud samm, mis ootas lihtsalt sobiva võimaluse tekkimist, et see ellu viia.”

Aasta lõpuks on kaart veelgi ühtlasemalt kaetud

Kaljumäe sõnul on uute ATM-ide töökindlus seniste näitajate põhjal väga eeskujulik olnud. “Samuti on kõik ATM-id ka klientide poolt ilusti kasutusse võetud,” lisas ta. “Hetkel on meil küll mõningate automaatide puhul ülekattuvus ja samas on mõnes linnas veel ATM puudu. Selles osas oleme aga juba saanud automaatide haldajaga esimesed kokkulepped teha ning püüame veel selle aasta jooksul esimesed ümberpaigutused ära teha.”

Eesmärk on muidugi katta ATM-idega võimalikult palju erinevaid Eesti paiku, kus need LHV klientide seas kasutust leiaksid. Konkreetsetest ümberpaigutustest annab LHV teada nii pea kui need ellu viiakse, kuid seniks saab LHV mobiiliäpi ja kodulehe kaudu vaadata otse kaardilt, kus lähim LHV sularahaautomaat asub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.