LHV blogi

Arvuta kokku: kui palju on sul juba pensioni kogunenud?

Pensioni kogumine on pikaajaline protsess, mis toimub enamasti passiivselt ja ilma, et me sellest arugi saaksime. Kuidas aga kogumisprotsessi jälgida ja mõista, kui palju juba praeguseks pensioni kogunenud on?

I sammas ehk riiklik pension

Esimesse sambasse kogunenud pensioni kontrollimiseks tuleb suunduda Eesti.ee lehele ja sealt E-teenuste kaudu oma pensionikindlustuse registri teatis üles leida.

Selleks mine:

Eesti.ee: E-teenused > Kodanikule > Perekond > Pensionikindlustuse registri teatis.

Peale kogunenud summa teada saamist võib huvi korral kasutada Pensionikeskuse I samba kalkulaatorit, et riikliku pensioni eeldatavaid makseid vaadata.

II ja III sammast on väga lihtne kontrollida

Enimlevinud on kogumine I ja II sambasse, millega inimene ise eriti tegelema ei pea – tuleb vaid tööl käia ja valida endale sobilik fond. Seega on ka kogutud summa kontrollimine üsna lihtne.

Olenevalt kodupangast võib täpne pensionikontoni navigeerimine erineda:

LHV internetipank: Pensionikonto ülevaade esilehel või vasakus ääreveerus

SEB internetipank:Kogumine/Pension -> Pensionivarad

Swedbanki internetipank: Minu pension -> Minu pensionivara

Peale kogutud summa kontrollimist võib huvi korral võrrelda erinevaid fonde või kasutada LHV kalkulaatorit, et näha, kui palju tulevikus veel koguneda võiks.

Liites kokku kalkulaatoritest saadud summad saab sel moel aimu sellest, kuidas tulevikus võiks pensioni laekuma hakata ning vastavalt sellele mõelda ehk lisainvesteeringutele.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.