LHV blogi

Balti turgude ülevaade: Kuidas läks Coop Panga börsile tulek ja milliste firmade vastu huvi tasub tunda?

Foto: Scanpix/PM/Sille Annuk.

Viimati vestlesid kaks Sandrit Balti turgudel toimunust ja toimuvast tänavu suvel. Nüüdseks on juba teine poolaasta ümber saamas, mis tähendab, et on jällegi aeg heita pilk börsil juhtunule ja heita pilk ka tulevikku

“Paraku jäid Coopi märkimise tulemused tegelikult ootustele alla. Seda just eriti institutsionaalse pakkumise osas. Samas jaepakkumise osas võib täiesti rahule jääda. Selles osas usun ma, et üle 10 000 inimese poolt tehtud märkimine näitab ikkagi päris suurt usaldust Coop Panga ja Coop Estonia kaupluseketi vastu,” sõnas Sander Danil, LHV vanemanalüütik.

“Olen täitsa nõus. Coopi puhul ongi hea välja tuua, et umbes veerand märkijatest olid Coop Panga kliendid, ent mahu poolest moodustasid nad 42% märkimistest,” rääkis Pikkel.

Täna teatas Leedu põllumajandusettevõte auga, et pikendas oma võlakirjade pakkumist 12. detsembrini. Ka sellest pakkumisest tuleb podcastist juttu ning Sander Danil põhjendab, miks tema arvates pakutakse investoritele Baltikumi kontekstis väga head hinda. Mis aga tähendab, et võlakirjad on rohelised?

Lisaks Coop Pangale ja Auga võlakirjadele tuleb uues LHV Podcasti episoodis juttu veel käimasolevatest väärtpaberipakkumistest ja vaadatakse lähemalt börsifirmade hooaja tulemusi ning arutletakse selle üle, millised ettevõtted just praegu investoreid enim huvitada võiksid.

Kuula LHV Podcasti uut episoodi siit!

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.