LHV blogi

Börsihai 2018 on Kristjan Krass: kuidas ta võiduni jõudis?

Aktsiamäng “Börsihai“ on selleks aastaks läbi saanud. Neljanädalase pingelise mängu võitjaks suutis end kaubelda Kristjan Krass, kes suurendas oma algkapitali aktsiaturgudel 47%.

„Börsihai“ mäng on iga-aastane kauplejate ja investeerijate mõõduvõtmine, kui sarnase virtuaalse stardirahaga püüavad mängijad tehinguid tehes oma portfelli maksimaalselt paisutada. Niiviisi selgitati tänavu juba 17. korda välja parim kaupleja ehk Börsihai.

Seekordse Börsihai osalejatel tuli hakkama saada mängu ajaloo ühel raskeimal perioodil. S&P 500 indeks langes mängu ajal 5,38%. Väga põnevas heitluses kerkis viimase kauplemispäevaga võitjaks Kristjan Krass, kes suutis oma portfelli 47% võrra kasvatada ja teenida sellega peaauhinnaks olnud 5000 eurot.

Vaata podcasti „Börsihai 2018“ võitjaga, milles ta selgitab võidu toonud strateegiat.

„Börsihai“ mängust võttis osa rohkem kui 2600 investeerimishuvilist. Osalejad said nelja nädala jooksul paigutada virtuaalseid eurosid Standard & Poors 500 indeksisse kuuluvatesse aktsiatesse. See indeks koondab endas 500 suurimat ja tuntuimat USA aktsiat. Mängu alguses jaotati osalejatele 10 000 euro suurune algkapital, ning iga börsipäeva hommikul lisandus sellele täiendavalt 1000 eurot. Seega oli võistlejail vaja leida võimalus kokku 30 000 euro investeerimiseks.

Börsihai 2018 Kristjan Krass kasvatas portfelli väärtuse mängu lõpuks 44 098,86 eurole (tootluseks +47%), edestades teiseks tulnud Janek Alvelat 332,38 ja kolmanda koha saavutanud Taavi Tänavat 2891,25 euroga. Mängu lõpplahendus selgus alles viimasel kauplemispäeval.

Liider langes

Eelmise nädala lõpus esikohale tõusnud Janek Alvela suutis oma positsiooni hoida kuni neljapäeva õhtuni. Edukad tehingud reedel tõid võidu Kristjan Krassile, kes hoidis eelmise nädala lõpus 111. kohta. Tema tehingute hulgas oli nii tulemustele panustamist kui püüdu päevasisestest põhjadest osta ning tippudest müüa. Viimastel kauplemispäevadel tõi võitjale edu panustamine Arista Networks (ANET) tulemustele, mis tõi üle 2700 euro kasumit.

Teise koha saavutanud Janek Alvela ei jäänud samuti pärast võidunädalat loorberitele puhkama, vaid tal õnnestus viimasel nädalal õigesti panustada Akamai Technologies (AKAM) tulemustele ja teha veel mõned õnnestunud tehingud. Paraku mängu võitmiseks sellest ei piisanud. Mõlema eelpool mainitud ettevõtte ja Facebooki (FB) tulemustele panustanud Taavi Tänava sai viimasel nädalal samuti korraliku toe oma portfellile ja tõusis 271. kohalt kolmandaks.

Kogu edetabel on leitav siit.

Tubli tootlust nägid ka noored

Eraldi arvestuses võistlesid noored, kelle seas suutis suurima tootluse teenida üldarvestuses viiendale kohale tulnud Isabel Alvela, kes saavutas portfelli tootluseks 24%. Tema auhinnaks on 100 eurot. Lisaks individuaalsele võistlusele oli eraldi arvestus ka klasside/koolide vahel, mille võitis Tartu Jaan Poska Gümnaasium. Nende auhinnaks on ekskursioon LHV-sse. Tihedalt nende kannul olid Loksa Gümnaasium ja Tallinna Reaalkool.

Esimese koha auhind oli 5000 eurot, Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) 6 kuu digitaalne lugemisõigus ja investeerimisalane raamat. Teise ja kolmanda koha saavutanud osalejaid premeeriti vastavalt 2000- ja 1000-euroserahalise auhinna, investeerimislase raamatu ja Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) 3 kuu digitaalse lugemisõigusega. Eraldi auhind oli iga nädala lõpus suurima portfelli väärtuse saavutanud kooliõpilasele, kes saab 100 eurot. Võitjad saavad auhinnaraha oma pangakontole.

Tänavu võttis mängust osa  ka suur hulk võistkondi. Osalenud koolide seas oli suurim Loksa Gümnaasium 15 õpilasega, kuid väga palju maha ei jäänud ka Hugo Treffneri Gümnaasium 12  ja Tallinna Reaalkool 10 osalejaga.

LHV korraldas aktsiamängu „Börsihai“ juba 17. aastat ning tänab kõiki tänavusi osalejaid!

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest. 

Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised. 

Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.