Edetabel: milliste aktsiatega LHV kliendid juulis enim kauplesid?

Populaarseimate LHV platvormil ostetud aktsiate nimistust võib juuli kuu vaates leida nii tehnoloogiaettevõtteid, kuid ka kohata ravimivaldkonda.

Esikohale jõudis taas elektriautosid ja akusid tootev Tesla, mis tegi juuli alguses küll kõva tõusu, kuid hiljem veidi libastus. Kuu alguses toimunud edukuse põhjuseks oli firma tarnerekordi teatavaks tegemine. Nimelt suutis Tesla aasta teises kvartalis klientidele kohale toimetada 95 200 autot. Samuti tehti rekordeid tootmises, toodeti tervelt 87 048 masinat.

Olukord aga ilusaks ei jäänud, kuna Tesla tegi teatavaks ka oma teise kvartali majandustulemused, mis investoreid liiga palju ei rõõmustanud. Nimelt oodati Teslalt küll kahjumit, seda 0,40 dollarit aktsia kohta, kuid reaalsuses osutus kahjum aga kordi suuremaks, 1,12 senti aktsia kohta. Samuti osutus veidi madalaks firma müügitulu, 6,35 miljardit dollarit. See kõik tõi kaasa aktsia 14% languse, millest Tesla küll kuu lõpuks 5,0% tõusule välja tuli.

Kõik ei tahagi enam Netflixi vaadata

Populaarseks aktsiaks, millega LHV kliendid juuli kuus kauplesid, oli ka Netflixi aktsia. See tegi aga juulis läbi suure languse, kukkudes 13,5% ja maandudes summal 322,99 dollarit. Peamiseks põhjuseks on siin konkurents – mitmed firmad nagu Apple, Disney ja AT&T on teatanud, et loovad oma enda voogedastusplatvormi. Netflix teatas ka, et teenuse tellijate arv USA turul vähenes 126 000 kliendi võrra. Firma lootis küll aasta teise kvartali jooksul saada ülemaailmselt seitse miljonit uut klienti, aga sai vaid 5,5 miljonit. See kõik tõi päevaga Netflixi aktsia 12% võrra alla.

Grindeks

Grindeks on Läti ravimiettevõte, mis asus LHV klientide aktsiatega kauplemise populaarsustabelisse. Firma keskendub peamiselt vähivastaste, südame, veresoonkonna, kesknärvisüsteemi ja gastroentreoloogiliste ravimite tootmisele. Firma tulust 93% moodustas 2018. aastal eksport, firma ekspordib oma tooteid kokku 87 riiki.

Nvidiat räsib USA ja Hiina vaheline rüselus

Graafikakaartide tootja Nvidia on samuti populaarsuse tabelis kõrgel kohal. Nvidia jaoks oli juuli aga suhteliselt stabiilne kuu, aktsia kukkus vaid 2,2%. Kuu lõpus tabas aktsiat langus just seetõttu, et Donald Trump teatas, et seni tariifita Hiina toodetele lisatakse 10% lisatasu. Kuna Nvidia on Aasias populaarne, tabas aktsiat langus.

Facebookile sai saatuslikuks krüptovaluuta

Facebook oli juuli lõpus ja alguses üsnagi sarnasel tasemel, kuid juuli keskel kerkis aktsia hind korraks kõrgemale. Sotsiaalvõrgustik alustas kuud 195,21 dollarilise hinnaga. Pärast ootusi ületanud teise kvartali majandustulemuste teatavaks tegemist kerkis aktsia kõrgemale, 204,666 dollari peale. Eduka tõusu põhjuseks olid taaskord head ja investorite ootusi ületanud majandustulemused, Facebooki kasum II kvartalis oli 1,99 dollarit aktsia kohta, oodati aga kasumit 1,88 dollarit.

Samuti säras ka Facebooki müügitulu, oodatud 16,5 miljardi dollari asemel teenis Facebook 16,9 miljardit dollarit. Seda tõenäoliselt tänu aktiivsetele kasutajatele, keda II kvartalis oli igapäevaselt 1,59 miljardit inimest, kuu keskmine kasutajate arv oli aga lausa 2,41 miljardit inimest, kusjuures üks kasutaja teenis Facebookile keskmiselt 7,5 dollarit. Juuli lõpus teatas Facebook aga, et Facebooki plaanitud krüptovaluuta Libra ei pruugi kasutajateni jõuda. See tõi aktsia hinna taas alla, 194 dollari piirile.

Populaarsete aktsiate tabelisse mahtusid veel Šiaulių bankas SAB1L (kuine muutus: 8,7%), LHV Group LHV1T (0,8%), Tallinna Sadam TSM1T (1,5%), Tallinna Kaubamaja TKM1T (–0,2%) ning Microsoft MSFT (–0,3%).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.