LHV blogi

Enam ei ole ühtegi põhjust mitte investeerida: kuidas LHV Kasvukonto täpselt enda järgi tööle panna?

LHV Kasvukonto on üks lihtsamaid ja kiiremaid viise investeerimisega alustamiseks. Fonde saab Kasvukonto omanik valida erinevate tegevusvaldkondade vahel ning keskmiselt teenib Kasvukonto 1,1 eurot päevas ehk ligi 400 eurot aastas.

Kuidas Kasvukontoga alustada?

Konto avamine on lihtne. Lepingut sõlmides saad kohe valida kuni kuus aktiivset fondi ja nendesse investeerimise osakaalud. Seda kõike saab hiljem ka muuta.

LHV vanemmaakleri Nelli Jansoni sõnul ei ole enam Kasvukonto tõttu kellelgi vabandusi, et investeerimisega mitte alustada. “Sa ei pea ootama homseni, järgmise nädalani või 22-, 25- või 30-aastaseks saamiseni,” ütles ta. “Kasvukontoga saad investeerida nüüd ja kohe.”

Samuti tasub aktiveerida mikroinvesteerimine, et Kasvukontole automaatseid sissemakseid teha. Üldiselt on soovitatav Kasvukontole sõlmida ka püsimaksekorraldus, näiteks kord kuus või kord kvartalis, et sedasi järk-järgult oma investeeringuid kasvatada.

Kasvukontole laekunud raha eest ostetakse iga nädala kolmapäeval kliendi koostatud portfelli järgi väärtpabereid.

Mis on mikroinvesteerimine?

Mikroinvesteerimine tähendab Kasvukonto puhul seda, et iga LHV kaardiga tehtud makse pealt investeeritakse väike summa. Kogu päeva jooksul tehtud maksed kogutakse kokku ning järgmisel päeval arvutatakse sellest teatud protsent, mis kantakse Kasvukontole.

Investeeritava summa arvutuskäik on lihtne: deebetkaardimakse summa ümardatakse lihtsalt järgmise täisarvuni ning kahe arvu vaheline summa ongi see, mis kantakse Kasvukontole.

Näide: sinu kaardimakse on 2,1 eurot, millest järgmine täisarv on 3 eurot. Nende kahe arvu vahe on 90 senti – see ongi mikroinvesteeringu summa.

Soovi korral on võimalik seada väiksematele (kuni 10€) maksetele seada ka ülempiir, milleks on 10% makse summast. 2,1 eurose makse puhul investeeritaks sel juhul 90 sendi asemel 21 senti.

Mikroinvesteerimine on vabatahtlik ning selle saab igal hetkel vastavalt soovile pangas välja lülitada.

Kuhu siis ikkagi investeerida?

Kasvukonto omanikule pakutakse erinevate valdkondade ja regioonide fonde, mis on kõik oma eripärade, tootluse ja riskidega. Ei ole olemas kindlat investeerimisvalemit, mida järgides saab 40 aastaga kindlasti miljonäriks.

Kasvukonto omanikud saavad korraga omada kuut aktiivset fondi, kuhu kord nädalas investeeringud tehakse. Muidugi on võimalik see, et inimene valib iga nädal endale uued fondid ning killustab sedasi investeeringud.

Janson soovitab alustavatel investeerijatel siiski raha mitte liialt palju laiali jagada, kuna muidu jäävad investeerimise summad väga väikeseks. Erinevate fondide ja investeerimissoovituste kohta saab Jansoni sõnul uurida näiteks maailmapankade prognoose lugedes.

LHV Kasvukonto lehelt võib leida erinevaid valdkondi ja regioone, kuhu on võimalik investeerida. Lihtsuse huvides on fondid järjestatud riski järgi. Enamasti tähendab kõrgem tootlus ka kõrgemat riski.

Madalama riskiga kindlamate investeeringute seast võib välja tuua erinevad arenenud turgude võlakirjad. Riskiskaala keskel paikneb kõige suurem hulk erinevaid valdkondi ja regioone, alustades tuntud USA ettevõtete (S&P 500) ja lõpetades tarbekaupade, meditsiini või lihtsalt puhta joogiveega.

Samuti pakub LHV varianti investeerida krüptorahadesse (Bitcoin ja Etherum). Kõik on kliendi enda valik.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.