Iga euro loeb – ole pangaülekandeid tehes tähelepanelik

Foto: LHV

Nüüd, kui majanduses on taas keerulised ajad ja teadmatus tuleviku ees suur, on õige aeg üle vaadata ja läbi mõelda oma kulutused. Kindlasti leiab igaüks võimaluse piirata kulutusi. Kokku on võimalik hoida kasvõi näiteks pangateenuste tasu pealt.

Eriolukord mõjub kulude kontrolli alla saamise soovile hästi – praegu on impulssostude, meelelahutuse ning restoranipraadide peale raske liiga palju kulutada. Kuid kuna iga euro loeb, tasub üle vaadata teisedki kulutused.

Kas teadsid, et paljudes pankades tuleb maksta üsna palju kasvõi lihtsate maksete tegemise eest? LHV klientidel seda mure ei ole, kuna LHV-s on maksed kõigile klientidele alati tasuta. Vaatame lähemalt.

Pangatasudelt saab säästa mitukümmend eurot

Kui kodupank on näiteks SEB, Swedbank või Luminor, kaasneb iga maksega kulu – mõnel juhul lausa 38 senti kui makse läheb teise panka. Ja ka kodupanga sees ei ole maksed tasuta.

Kui arvestada, et igal kuul peab tasuma kommunaalkulude ja mobiilside eest, lisaks veel teiste arvete tasumine või ülekanded sõpradele, koguneb igakuiselt kümmekond makset, mis kuu lõpuks võtab mitu ja aasta lõpuks lausa mitukümmend asjatut eurot.

Kui teha samad arveldused LHV-s, on võimalik see raha säästa. Enda võidu saab välja arvestada LHV panga kodulehel siin.

Peidetud tasud

Mõnelgi juhul peidavad välispangad maksete tasu ka ära – klientidele pakutakse kuutasu eest pakette, millega saab makseid justkui tasuta teha. Kuid kui maksete tegemise eest kuutasu maksad, ei ole maksed tegelikult ju tasuta. LHV pangas selliseid pakette ei ole, sest selleks pole vajadust.

Sama loogika, kuid isegi suuremas mahus kehtib ettevõtete puhul. LHV pangas saavad tasuta makseid teha ka väiksemad ja suuremadki firmad. Pole haruldane, et ettevõte, mis oma rahaasjad LHV-sse kolib, säästab puhtalt maksete pealt aastaga enam kui sadu eurosid.

Oluline on ka meeles pidada, et LHV pangas konto avamine ei maksa midagi, samuti ei ole kontol haldustasu. Konto saab avada lihtsasti ka kodus mobiiliäpi või internetipanga kaudu.

Sääst ka investeeringutelt

Tegelikult on lisaks maksetele teisigi pangateenuseid, mille puhul LHV kliendid näevad selgelt kokkuhoidu. Pangakaardi kuutasu on LHV-s erakliendile vaid üks euro, alla 26aastastele aga sootuks tasuta.

Kui on soov liikuda finantsvabaduse poole ja tegeleda investeerimisega, annab olulist kokkuhoidu see, et LHV-s on kõik tehingud Balti väärtpaberitega tasuta. Tasuta on ka nende hoidmine pangas. Samuti on soodne Kasvukonto kaudu investeerimine laiapõhjalistesse indeksfondidesse.

LHV põhimõte on olnud alati, et üleliigseid pangatasusid klientide käest ei võeta. Teenuseid pakutakse eelkõige mugavate digitaalsete kanalite kaudu ja soositakse enda rahaasjade üle peremeheks olemist.

Igapäevane eelarve pidamine ei ole kombeks enam kui pooltel eestlastel. Headel aegadel, kui ettevõtlus õitseb ja tööd jagub, ei pruugi üleliigsete kulutuste tegemine tunda anda.

Kui aga majandusel nii hästi ei lähe, on aeg rahaasjade pilt endale selgeks teha. Eriti puudutab see muidugi neid, kel sissetulek vähenenud, kuid ka kõik teised peaksid tulude-kulude arvestust pidama. Me ei tea ju täna, kaua majandusseisak kestab.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.