LHV blogi

Intrigeeriv küsimus: miks on tänapäeval veel üldse PIN-kalkulaatorid kasutuses?

Tänapäeval internetipanka sisse logides võib seal moodsate ID-kaardi, Smart-ID ja Mobiil-ID valikute kõrval näha ka nuppu, mis on seal olnud kauem, kui enamus inimesi arvutit kasutanud: PIN-kalkulaator. Miks seda tehnoloogiat ikka veel elus hoitakse ja kes seda kasutab?

LHV internetipangas tehakse umbes 2% sisselogimistest PIN-kalkulaatoritega ja see osakaal on ajas aina vähenev. Siiski on sel sisselogimisvalikul oma kindel sihtrühm, kes selle kadumisest ka selgelt puudust tunneks.

LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum selgitas, et PIN-kalkulaatorit kasutavad kõige enam maksevahendajatest ja mitte-residentidest kliendid, kellel ei ole enda identifitseerimiseks muud head elektroonilist vahendit.

“Kuna selliseid kliente, kellele PIN-kalkulaator sobib, ikkagi leidub ei saa ennustada PIN-kalkulaatorile peatset kadumist. Samas on selge, et Smart-ID lisandumisega on tulnud juurde hea turvaline identifitseerimisvahend ja see vähendab PIN-kalkulaatori kasutamist,” lisas ta.

Seega on PIN-kalkulaator heaks vahendiks neile inimestele, kes ei saa Mobiil-ID või Smart-ID teenuseid kasutada, kuid kes ei soovi ka tegeleda siiani mõndades pankades pakutavate ebaturvaliste paroolikaartide või palju tööd nõudvate ID-kaartidega.

PIN-kalkulaator on turvaline

Rum selgitas, et PIN-kalkulaator on turvalisuse vaatest kindlasti võrreldav nii Smart-ID kui Mobiil-ID-ga.

“Suurimaks erinevuseks on vast see, et kalkulaator ei anna kasutajale tagasisidet, mida parajasti allkirjastatakse. Lisaks on turvariskiks see, et kalkulaatorisse ei suhtu kasutajad nii personaalselt kui oma mobiilseadmesse. Tegemist on eraldi seadmega, mida ei pruugita piisava turvalisusega hoida,” lisas ta.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.