LHV blogi

Kas börsil kümme aastat kestnud tõus on tõesti lõppemas või on see lihtsalt hirmujutt?

Foto: Scanpix/AFP/Johannes Eisele.

Finantsmaailmas on praegu väga põnev aeg, kuna pikalt tõusuteel olnud turg paneb nii mõnegi investori juba kukalt kratsima – millalgi peab see tõus ju lõppema! “Kui me eelmised aastad oleme sõitnud pigem gaas pedaalil, siis sel aastal oleme hakanud jõuliselt riske maandama,” sõnas LHV portfellihaldur Kaius Kiivramees.

“Eks see majandustsükkel on nagu üks aastaaegade tsükkel, et peale suve tuleb sügis, peale sügist talv ja peale talve jälle kevad. Mõistlik on sügisel ikkagi talvepuud ette ära varuda ja mitte enam T-särgis mööda ilma ringi joosta, eks me sellega tegelemegi,” nentis ta.

“Me oleme kümme aastat näinud börsil tõusuturgu. Meil on 10 aastat… tegelikult, oleme ausad – meil on 40 aastat võlakirjaturud rallinud juba, aga ka seal on intressid madalaks ja hinnad kallimaks läinud. See kasvutsükkel on kestmas… kui ma nüüd ei eksi, siis 123. kuu on käimas,” lisas LHV portfellihaldur Mikk Taras, kelle sõnul ei tasu samuti praegu aktsiaturul päris gaas põhjas edasi sõita.

Selline jutt võib nii mõnegi inimese aktsiaturgudel investeerimisest ära hirmutada – kui ka eksperdid peavad väga põhjalikult analüüsima, siis kuidas alustav või väiksema kogemusega investor sellisel turul kasumit peaks teenima? Samuti võib paljudel inimestel tekkida küsimus, et mida see üldisema majanduse jaoks üldse tähendab, et aktsiaturg on “vaibumas”?

Seekordses LHV Podcastis räägivad panga portfellihaldurid Mikk Taras ja Kaius Kiivramees jõukate vara hoidmiseks ja kasvatamiseks mõeldud teenusest nimega portfellihaldus, kuid nagu juba aimu võisid saada, tuleb juttu ka majanduse hetkeseisust, mis paistab tõesti pärast 10-aastast (või pikematki?) tõusu näitavat esimesi märke vaibumisest.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.