Kingikotti või enda riiulile: Kolm investeerimisalast raamatut, mida igaüks lugema peaks

Lugemine on kõige levinum soovitus, mida algajale investorile jagatakse ja mis peaks ka iga vähegi investeerimisest huvitatud inimese jaoks fookuses olema.

Raamatute lugemine annab soodsa või tihtilugu tasuta võimaluse saada teadmisi inimestelt, kes on oma alal juba tippu jõudnud või teavad, mida selleks vaja on. Lisaks põhitõdede õppimisele on raamatute abil võimalik vältida juba varem kellegi teise poolt tehtud vigu ja sedasi oma investeerimisteekonda kergemaks teha.

Siin on kolm finants- ja investeerimisalast raamatut, millest iga algaja investor või finantshuviline alustama peaks. Isegi kui tunned, et oled ise vajalikud teadmised omandanud, tuleb kõigile meile pähe keegi oma tutvusringkonnast, kellele mõni alljärgnevatest teostest jõulukingiks võiks sobida. Muide, LHV Raamatukogust saavad kõik LHV kliendid laenutada suurt valikut erinevaid investeerimisalaseid teoseid. Täitsa tasuta.

“Intelligentne investor” – Benjamin Graham

Benjamin Graham, tuntud ka kui väärtuspõhise investeerimise isana, kirjutas “Intelligentse investori” esimest korda üle pool sajandit tagasi, aastal 1949. Fakt, et tema teost siiani ühena maailma parimateks investeerimisalasteks raamatuteks peetakse, räägib enda eest.

Sisuliselt on Grahami raamat justkui aabits, kus tehakse selgeks ajatud ja universaalsed põhitõed selle kohta, kuidas toimib börs ja kuidas investeerida nii, et investori pikaajalised riskid võimalikult madalaks jääksid. “Intelligentses investoris” välja toodud fundamentaalsed printsiibid on jäänud pidama peale mitmeid majanduslanguseid ja börsikrahhe. Eriti heaks teeb asja tõik, et raamat on saadaval ka eestikeelsena.

“Üks samm Wall Streetist ees” – Peter Lynch

Kui üks USA parimaid rahategijaid ütleb, et amatöörinvestoritel on börsil täpselt sama suur võimalus kasumit teenida kui professionaalidel, siis tasub teda kuulda võtta. Tegelikult on Lynchi sõnul amatööridel isegi elukutseliste investorite ees rida eeliseid.

Oma raamatus selgitabki ta, millised need eelised on ja kuidas igaüks need enda jaoks toimima panna. Lynch kinnitab, et inimesed puutuvad igapäevaselt kokku toodete ja teenustega, mis võivad oodatust tunduvalt kasumlikumaks osutuda. Oluline on neid võimalusi märgata ja neile piisavalt kiiresti reageerida.

Tänaseks kaugelt üle miljoni eksemplari müünud teoses toob autor välja selged ja lihtsasti järgitavad juhised, mille järgi oma otsuseid langetada. Samuti selgitab Lynch, kuidas turu kõikumisi ja lõputuid spekulatsioone ignoreerida ning palju enamatki. Seda kõike mõistagi temale omasel humoorikal ja selgel moel.

“Rikkaks saamise õpik” – Jaak Roosaare

Eesti kõige populaarsemast finantsalasest teosest on raske kõrvale vaadata. Roosaare “Rikkaks saamise õpikut” on tänaseks müüdud Eestis üle 15 000 eksemplari, mis on meie mastaabis üpris märkimisväärne arv. Esimest korda 2014. aastal päevavalgust näinud teost on tänaseks üle 110 lehekülje jagu uue materjaliga täiendatud ning kõik esitatud andmed ja näited autori enda elust on nüüd uuendatud 2018. aasta seisuga.

Sisuliselt jaguneb raamat kolmeks alateemaks. Esiteks selgitatakse lugejale, mis on rikkus, kuidas seda mõõta ja kuidas endale eesmärke seada. Teises osas räägib Roosaare tema sõnul rikkuse kõige olulisemast faktorist – säästmisest. Alles kolmandas osas jõutakse investeerimiseni ning juttu tuleb täpsemalt sellest, kuidas oma sissetulekut kasvatama hakata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.