LHV blogi

Korralik saavutus: LHVs on avatud juba üle 1000 uudse Ettevõtluskonto

Foto: Egert Kamenik

Juba enam kui 1000 huvilist on endale avanud LHV Panga ja Maksu- ja Tolliameti koostöös turule toodud Ettevõtluskonto, mis lihtsustab ettevõtlike eraisikutele maksude maksmist ja aruandlust.

Tänase seisuga on aktiivseid Ettevõtluskontosid LHV Pangas 1005. LHV hakkas Ettevõtluskonto kasutamise võimalust klientidele pakkuma jaanuaris ning kuna tegemist oli täiesti uue teenusega, mida seadused mikroettevõtlusega tegelevatele eraisikutele võimaldavad, oli keeruline prognoosida, kui suurt populaarsust teenus kogub.

„Oleme rahul, et poole aastaga oleme jõudnud juba 1000 Ettevõtluskontoni, see näitab, et nõudlus on olemas,“ rääkis LHV jaepanganduse juht Kadri Kiisel. „Palju on olnud huvitundjaid ja meid on üle terve Eesti kutsutud Ettevõtluskontot inimestele tutvustama. Meil on suur huvi muuta inimestele ettevõtlus võimalikult lihtsaks, mure ja bürokraatiavabaks,“ lisas Kiisel.

LHV statistika näitab, et Ettevõtluskonto kasutajatest on 56% mehed ja 44% naised. Vanim Ettevõtluskonto kasutaja on 81-aastane, noorim 11-aastane ja keskmine kasutaja 40-aastane. Ettevõtluskonto omanikest 51% elab Harjumaal (39% Tallinnas), 22% Lõuna-Eestis, 10% Lääne-Eestis, 9% Ida-Eestis, 8% Kesk-Eestis. Üks Ettevõtluskonto kasutaja elab aga ka Prantsusmaal.

Ettevõtluskontot kasutades on maksumäär 20% ettevõtluskontole laekunud summast. Kui aastane tulu ületab 25 000 eurot, maksustatakse seda ületav summa 40% maksumääraga. Kui Ettevõtluskontole laekunud tasu ületab 40 000 eurot kalendriaastas, siis kontot kasutada ei saa.

Ettevõtluskonto on kõige kasulikum inimesele, kes müüb teistele eraisikutele oma aega ehk pakub teenuseid või müüb tooteid, mille tarbeks ei ole vaja eelnevalt teha suuri kulusid või mille puhul kannab kulud teenuse tellija. Ettevõtluskonto ei sobi kaupade vahendajatele, või kui sisendkulu moodustab müügihinnast suure osa.

Loe konto kohta rohkem siit!

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.