LHV blogi

Kuidas läheb LHV noorte mõttepangal ja noortekaardil?

Noori finantsmaailmast huvituma panemine ei ole sugugi kerge, kuid LHV noorte mõttepanga üheks eesmärgiks ongi noorte kaasamine finantsteemadega seotud aruteludesse ja finantshariduse jagamine. Nüüd on see mõttekoda ka kahe inimese võrra kasvanud.

Kuigi uue liikme leidmiseks alustatud konkurss oli algselt mõeldud vaid ühe uue liikme leidmiseks, valiti lõpuks välja kaks soovijat. “Uue liikme valimine osutus oodatust keerulisemaks ja sellepärast otsustasimegi lõppvoorus ühe liikme asemel kaks uut liiget värvata,” ütles LHV Noortepanga projektijuht Liis Lepik.

Konkursiga kutsuti LHV mõttepanga liikmeks kandideerima kõiki kuni 25-aastaseid noori, keda finantsmaailm huvitab. Kokku laekus mõttepangale 62 videovormis avaldust.

Mõttepanga uuteks liikmeteks said Grete Elmi ja Kevad Belle Saarepera, kes Lepiku sõnul toovad mõttepangale lisaks ettevõtlikkusele ja oma kogemusele juurde ka praktilisi teadmisi.

Kes on uued liikmed?

Grete Elmi

Grete on alati tundnud suurt huvi majanduse ja ettevõtluse vastu ning püüdnud end ka selles suunas maksimaalselt arendada. Hetkel õpib ta Tallinna Tehnikaülikoolis rahvusvahelist ärikorraldust ning spetsialiseerub turundusele. Samuti töötab Grete igapäevaselt plaadifirmas Universal Music projektijuhina.

„Korraldan erinevaid kontserte ja festivale läbi oma ettevõtte ning usun, et minu suurimaks tugevuseks LHV noorte mõttepangas on oma ea kohta küllaltki suur teadmistepagas ja kogemus, mille hulka kuulub ka ülevaate omamine tänapäeva majandusharidusest koolides,“ rääkis Grete. „Loodan anda oma panuse selleks, et igal noorel oleks võimalik saada minuga sarnaseid kogemusi!“

Kevad Belle Saarepera

Kevad on 17-aastane aktiivne noor, kes selle asemel, et niisama istuda ja mõelda, otsib pidevalt uusi võimalusi ning väljakutseid, et end arendada. Kevad on juhtinud ning üles töötanud kaks õpilasfirmat ning teinud koostööd nimekate brändidega nagu Nike ja Sportland.

„Kui midagi juba teha, siis 100% ja kirega,“ ütleb Kevad. „Tuleviku peale mõtlemine ei küsi vanust. Sa ei pea olema 35-aastane, et avastada kui palju raha sul cappuccinode peale läheb. Mida varem, seda parem!“

Teiste LHV mõttepanga liikmete kohta saad täpsemalt lugeda siit.

Noortepank areneb jõudsalt

Tänavu loodetakse LHV Noortepangas jõuda võimalikult paljude noorteni. “Loodan, et LHV noorte mõttepangaga suudame täpsemalt ära kaardistada noorte finantsvajadused ning –harjumused, mis aitaksid meil LHV panga teenuseid ja tooteid tulevikus arendada,” sõnas Lepik.

Üheks Noortepanga tooteks on LHV noortekaart, mis jõudis turule möödunud aasta septembri alguses ja mida saadab edu. “Kuue kuuga on LHV väljastanud ca 5000 noortekaarti,” ütles Lepik.

Kuna noortekaart on turul olnud vaid pool aastat, peab Lepiku sõnul laskma kaardil mõnda aega “oma elu elada”. Siiski kinnitab Lepik, et aasta jooksul on mõnda uuendust või üllatust noortekaardi omanikele kindlasti oodata.

Üks noorte mõttepanga eesmärkidest on noortele rahatarkuse jagamine, selle alla kuulub ka noorte jaoks investeerimisega alustamise veelgi lihtsamaks tegemine. Lepiku sõnul mõeldakse praegugi, kuidas noori investeerimisteemadel harida ja täiendada.

“Kindlasti jagame rahatarkust ning selle juurde käib soovitus tarbida säästlikult, plaanida ja oma tulevikku kindlustada,” ütles Lepik.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.