LHV blogi

Kust algaja investorina õppida ja informatsiooni leida?

Foto: Shutterstock.

Investeerimine on muutunud kättesaadavaks pea igaühele. Kuhu ja kuidas raha paigutada, et see kasu tooks? Missugused on riskid, mis üldse on aktsia ja tootlikkus? Loe, millistest raamatutest, veebilehtedelt ja taskuhäälingutest algaja investeerimishuviline neile küsimustele vastused leiab.

Loe raamatuid

2016. aastal ilmunud Jaak Roosaare raamat “Aktsiatega rikkaks saamise õpik” on igati aktuaalne ka kolm aastat hiljem. Raamatust saab algteadmised, mis on aktsia, miks eelistada dividende maksvaid aktsiaid, kuidas kasutada võimenduslaenu, müüa optsioone ja luua pidevalt kasvav dividendidel põhinev passiivne tulu.

LHV panga investeerimisõpiku saad alla laadida siit. Õpikust leiab infot aktsiatesse investeerimisest ja liigitamisest. Näpunäiteid kuidas aktsiaid valida ja nendega kaubelda, kuidas jälgida aktsiate hinnamuutusi jne.

Süveneda tasub ka Äripäeva Kirjastuse tasuta e-raamatusse “Investeerimise teejuht”. 2007. aastal ilmunud raamatus on ülevaate Tallinna börsi ajaloost ja kauplemisreeglitest.

Eesti Päevalehe varamust kulub algajale investeerimsihuvilisele ära aga tasuta e-raamat “Väärtpaberite teejuht”. Teoses on ülevaade väärtpaberitest ning põnevad intervjuud fondijuhtide ja maakleritega.

Ingliskeelsest kirjandusest võib investeerimisega alustaja ette võtta näiteks Jim Crameri raamatu „Jim Cramer’s Real Money: Sane Investing in an Insane World“. Külastada tasub LHV raamatukogu, kus on üle tuhande huvitava eesti- ja võõrkeelse teose, mida LHV kliendina ka laenutada saad.

Uuri internetti

Algajal investoril tasub uurida LHV kodulehte ja Finantsportaali. Seal on olemas näiteks investeerimist puudutavate seminaride materjalid. Samas võib inspireeriv olla hoopiski LHV foorumi lugemine, milles reaalsete investorite postitused läbi kahe aastakümne.

Et investeerimine kogub aina enam populaarsust, käsitleb seda teemat ka palju blogisid. Sirvida tasub investor Jaak Roosaare blogi www.roosaare.com. Samuti endise Danske panga fondijuhi Märten Kressi veebipäevikut www.dividendiinvestor.ee. Head infot aktsiate, säästmise ja investeerimise kohta leiab ka Investeerimisraadio ning Naisinvestorite Klubi ühe eestvedaja Kristi Saare blogist. Ning LHV Finantsportaali foorumist.

Kuula raadiot

Algajal investeerijal tasub kindlasti kuulata Investeerimisraadiot.

Kristi Saare ja Tauri Alase juhitav investeerimisteemalises vestlussaates on kõneldud suuremast osast teemadest, mis algajat investorit võiks huvitada.

Äripäeva raadios jagab oma kogemusi investeerimisest investor Toomas.

Kuulata võiks ka Taavi Pertmani eestvedamisel tegutsevat taskuhäälingut Raharaadio.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.