LHV blogi

Kust leiab investor tasuta kasulikke allikaid, mille põhjal otsuseid teha?

Mitte ükski inimene pole saanud investeerimisguruks üleöö. Tõsi, on juhtumeid, kus inimesed on iseeneselegi teadmata teinud investeeringu, mis neile aastaid hiljem suurt kasumit toob, kuid puhta õnne peale lootma jäädes tuleb suure tõenäosusega taluda suuri kaotusi.

Selleks, et investeeria – nii alustav kui ka finantsmaailmas mitmeid aastaid tegutsenud isik – oma otsustes millelegi toetuda saaks, tuleb end pidevalt valdkonnaga kursis hoida ja uurimistööd teha. Investeerimisalaseid õpetusi ja materjale on miljoneid ning ainuõiget pole seni keegi leidnud. Küll aga on võimalik end mitmeid erinevaid allikaid kasutades maailmas toimuvaga kursis hoida ja ajapikku turu trendidest ning iseärasusest parem ülevaade saada.

Eesti investorite seas on väga levinud eestikeelne LHV investeerimisportaal. Iganädalaselt saab portaalist lugeda mitmeid LHV analüütikute poolt koostatud artikleid börsi seisude ja muutuste kohta ja portaali esilehel on välja toodud erinevate Eesti meediaväljaannete uudiseid. Aktiivsete postitajatega foorumis arutatakse nii Balti kui ka välisbörside uudiste üle ning samuti leiab sealt informatsiooni maailma suuremate turgude kohta. Balti börsidel investeerijatele on lehel eraldi sektsioon Balti analüüsid (6 eurot kuus) ning samuti saavad Balti analüüside tellijad igal hommikul e-kirja viimase päeva olulisematest Balti majandusuudistest.

Üks populaarseimaid rahandusportaale on ka Yahoo! Finance (USA populaarseim), kus kajastatakse reaalajas börsil kaubeldavate aktsiate ning fondide hinnamuutuseid ja tähtsamaid uudiseid, mis võivad turgudel hindasid mõjutada. Lehe tasuta funktsioonide alla kuuluvad veel erinevate aktsiate ja fondide hinnaliikumise graafikud, kauplemise statistika, finantsaruanded ja palju muud. Sarnased portaalid on ka Google Finance, MSN MoneyCentral ja CNN Money.

Üpris populaarne on ka portaal TipRanks, kus on välja toodud analüütikute soovitused USA ja Kanada aktsiatele. Lisaks soovitustele saab lehelt ülevaate ka analüütikute edukuse kohta ning ülevaate Wall Streeti TOP 25 parima analüütiku edukusest ja soovitustest. Kui tahad õppida professionaalidelt, tasub mõelda ka TipRanksi tasulise paketiga liitumisele, kuna sedasi avaneb kasutajale veelgi suurem hulk kasulikke funktsioone.

Tutvu täispika nimekirjaga investoritele kasulikest allikatest siin!

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.