LHV blogi

LHV äpis saab nüüd nii lihtsalt aktsiaid osta, et sellega saab hakkama igaüks

LHV mobiiliäpis saab nüüd kaubelda Balti börsi aktsiatega ehk mõne klikiga on võimalik saada nii LHV kui ka näiteks Kaubamaja aktsionäriks. Ühtlasi on aktsiate ostmine nüüd niivõrd kerge, et sellega saab hakkama igaüks.

Selleks, et aktsiate ostmisega algust teha, ei ole vaja teha muud, kui avada LHV mobiiliäpp ja leida sealt väärtpaberite alajaotus, mille tunneb ära graafikut meenutava ikooni järgi.

Seejärel tuleb klõpsata +-märki, sõlmida mugavalt näiteks Mobiil-ID või Smart-ID abil investeerimisteenuste leping ja Balti väärtpaberikonto leping.

Kui see tehtud, siis tuleb oodata mõned minutid ja saabki kauplemisega algust teha.

Mida nüüd siis osta?

Sirvides aktsiaid, on kasutajal hea ja selge ülevaade sellest, kui palju mõni neist väärt on ning kuidas on väärtus ajas muutunud. Seega saab näiteks ülevaatlikult graafikult selgelt näha, et täna näitab LHV aktsia tõusutrendi.

Kui leiad endale meelepärase aktsia, siis saabki hakata ostma. Võimalik on valida automaatne ostmine kuni mingi hinnapiiri või koguseni. Kui soovid aga lihtsalt öelda, et oled panga osanik, on võimalik osta üks LHV aktsia, Mobiil-ID või Smart-ID abil ost ära kinnitada ja päevaga edasi liikuda.

Miks just Balti aktsiad?

Erinevaid aktsiaturge on palju, seega miks on LHV äppi lisandunud just Balti aktsiatega kauplemise võimalus?

LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel selgitas, et LHV on Balti börside turuliider ning panga investeerivatest klientidest pea kaks kolmandikku omavad Balti aktsiaid. Just seetõttu tõigi LHV mobiilipanka esimesena just Balti aktsiad. „Nii nagu algajal investoril soovitame alustada koduturu ettevõtetest, tõime esimesena mobiilis kaubeldavaks just Balti väärtpaberid,“ ütles Pikkel.

Tulevikus on plaanis mobiilipanka lisada ka välisturgude väärtpaberitega kauplemine.

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. 

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.