LHV blogi

LHV kutsub kokku mõttepanga, et noorte vajadusi paremini mõista

LHV kutsub kokku noorte mõttepanga, et mõista paremini noorte vajadusi panganduses ja aidata levitada finantsteadmisi nooremate Eesti elanike seas. Kõik huvilised saavad projektiga liitumiseks avalduse esitada 10. märtsini.

Miks mõttepanka tehakse ja keda sinna oodatakse?

“Noorte finantsharidusest räägitakse vahelduva eduga juba aastaid, ent reaalsuses jõuab rahatarkus vaid nendeni, kes seda otsida oskavad või nende teadmisteni juhuse tahtel jõuavad,” ütles Liis Lepik, LHV Noortepanga projektijuht.

Oskus rahaga teadlikult ümber käia, seda säästa ja investeerida, on mitte ainult noorte, vaid kõigi Eesti elanike jaoks vajalik. Mida targemad ja oskuslikumad on inimesed rahaasjades, seda tervem ja tugevam on ka majandus terviklikult.

Lepiku sõnul on tuleviku jaoks võtmeküsimusega just noored. “LHV on otsustanud panustada Eesti noortesse, et anda oma panus tugevama ja majanduslikult edukama tuleviku Eesti rajamisse,” sõnas ta.

LHV otsibki julgeid ja ettevõtlike noori, kes soovivad end finantsvaldkonnas harida ja ühtlasi aidata LHV-l noori mõista. Väljavalitud noortest saavad pangasaadikud, kes kogunevad iga kuue nädala tagant ja töötavad ühiselt noortele kasulike pangateenuste levitamise nimel.

Kes mõttepangas juba on?

Liis Lepik

Liis on LHV Noortepanga projektijuht. Tema ülesanne on mõttepanga tööd suunata ja ühtse meeskonnana juhtida. Liis on aastaid mänginud jalgpalli ning mõistab hästi just toimiva meeskonna olulisust saavutamaks suuremaid eesmärke.

LHV noorte mõttepanga projekti vedamine on kindlasti uus ning väljakutsuv kogemus, kuid just julgus teha asju omamoodi on miski, mis iseloomustavad nii Liisi kui LHV-d.

Maria Heinsar

Maria on 17-aastane Gustav Adolfi gümnasist, kes on ettevõtlusega tegelenud juba aastast 2016, mil osales programmis Superheroes. Sealt sai alguse Maria huvi start-upide ja äri vastu. Samuti on ta võtnud osa IT-suunitlusega Hüppelauast ja jätkab tänase päevani mõlema programmiga koostööd.

Mariale meeldib end uutes olukordades proovile panna ja suhelda erinevate nimestega. LHV noorte mõttepanka astus ta huvist finantshariduse vastu ning sooviga aidata teistelgi noortel oluliste teemade kohta saada paremini teadmisi, mida ka päriselt rakendada saaks.

Randy Padar

Randy on investeerimishuviline tudeng Estonian Business Schoolist, kes õpib parajasti ettevõtlust ja ärijuhtimist. Investeerimisega alustas ta juba 16-aastaselt. Endise profijalgpallurina teab ta ka seda, kuidas olla hea meeskonnamängija.

Investeerimisest on Randy mitmel pool esinemas ja rääkimas käinud ja LHV noorte mõttepangaga liitubki ta teiste aitamise eesmärgil, et võimalikult paljud noored omaenda potentsiaali leiaksid. “Usun, et väikeste sammudega suudame ühiselt aidata paljusid andekaid noori üle kogu Eesti,” ütles Randy.

Jaagup Tuisk 

Jaagup on nagu hunt kriimsilm, kel 7 ametit. Ta on ise õppinud kõik oma oskused ja arvab, et tähtis on vaid see, et sul on tahe ja siht silmis, siis on kõik võimalik. Ta on oma lühifilmidega jõudnud USA suurtel filmikonkurssidel tuhandete seast esiviisikusse, samas osales ta 2018. aasta “Eesti otsib superstaari” saates ja tuli saates viiendaks. Ta on viinud läbi mitmeid projekte ka noorte teadmiste edendamiseks, sealhulgas koostöös Delfiga tutvustasid nad läbi noortepäraste videote valimisi ja linnapeakandidaate.

“Finants on kindlasti üks neist teemadest, mille kohta noored võiksid ja peaksid rohkem teadma,” rääkis Jaagup. “Seega ongi mul au olla LHV noorte mõttepanga liige ja luua lahendusi noortele, mis neid reaalselt rahaga toime tulemisel aitavad.”

Ursula Ilves

Viljandist pärit Ursula on gümnasist ja Viljandi Noortevolikogu spiiker, kelle südameasjaks on kujunenud noorte kaasamine ja osalus. “Sellega olen ma üle viie aasta erinevatel tasanditel aktiivselt tegelenud,” rääkis Ursula. Samuti on Ursula aktiivne mitmetes üle-Eestilistes noorteorganisatsioonides ja tegeleb muuseas nii fotograafia, ürituste korraldamise kui ka vabatahtliku tööga.

“Mina liitusin LHV noorte mõttepangaga, sest arvan, et noored peaksid pangandusest huvituma rohkem ja tajuma seda, et finantskirjaoskus on tänapäeva maailmas oluline, ” selgitas Ursula oma otsust. “Soovin, et noored mõtleksid ka sellele, kuidas nende igapäevased tarbimisharjumused maailma mõjutavad.”

Keda LHV mõttepangaga liituma ootab?

Kas sind huvitab, mida peaks Noortepank raha kasvatamiseks pakkuma?

Või kuidas saab kõikide võimalustega tehnoloogiamaailmas mobiilipank noortele veel kasulikum olla?

Võibolla oled mõelnud sellele, kuidas saab lihtsalt säästmisest investeerimine ning millisest summast alates tuleks oma raha investeerima hakata?

Nendele ja paljudele teistele küsimustele hakkavad vastuseid otsima LHV noorte mõttepanga liikmed.

LHV ei eelda, et kandidaat kõikidele küsimustele vastuseid teab, kuid otsib julget ja aktiivset noort, kes tahaks finantsmaailmast rohkem aru saada, et uusi teadmisi just igapäevaelus paremini rakendada.

Selleks, et just sinust võiks saada LHV noorte mõttepanga liige, tuleb sul saata 1–2 minuti pikkune video, kus tutvustad lühidalt, miks sa tahad LHV noorte mõttepangaga liituda ja miks on vaja rääkida noortega finantskirjaoskusest.

Konkurss kestab 10. märtsini. Uuri täpsemalt siit.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.