LHV muutis Smart-ID kasutamise veelgi turvalisemaks

Foto: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES / Scanpix

Tänasest alates saab LHV internetipangas kasutada Smart-ID-d uut moodi: LHV lisas Smart-ID kasutamisele isikutuvastuseks ja maksete kinnitamiseks lisakontrolli, mis suurendab klientide tähelepanu ja turvalisust.

Kui seni tuli internetipanka sisenemisel Smart-ID puhul sarnaselt Mobiil-ID-ga võrrelda kontrollkoodide samasust Smart-ID rakenduses, siis tänasest tuleb LHV kliendil Smart-ID rakenduses valida enne PIN-koodi sisestamist kolmest väljapakutust õige kontrollkood.

LHV infoturbe juht Tiit Hallas kommenteeris, et muudatus on tehtud, kuna kliendid ei ole alati kontrollkoodide võrdlemisele piisavalt tähelepanu pööranud. „Kuna osad LHV klientidest on seetõttu langenud ka pettuste ohvriks, pidasime vajalikuks kliendi käitumisharjumusi muuta ning panna neid kontrollkoodi tähele panema.

Teisisõnu peaksid kliendid kasutama Smart-ID teenust nii, nagu ta algupäraselt mõeldud oli,“ kommenteeris Hallas. „Kuigi allkirjastatud makse puhul vastutab makse õigsuse eest pangaklient, teeme endast oleneva, et vähendada kliendi jaoks riske. Uus lähenemine Smart-ID-le on üks näide sellest,“ lisas Hallas.

Lisaks Smart-ID-le saab LHV internetipanka siseneda ja selles kanalis tehinguid teha ka ID-kaarti, Mobiil-ID-d või PIN-kalkulaatorit kasutades.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.