LHV blogi

LHV õppelaen: mida õppija selle kohta kindlasti teadma peaks?

LHV pakub nii Eestis kui ka välismaal õppimiseks õppelaenu kuni 2000 eurot, mille tagasimaksmine algab kuni 12 kuud peale õppimise lõpetamist. Mis on aga õppelaenu omapärad?

Kellele on LHV õppelaen mõeldud?

Õppelaenu võivad taotleda kõik Eesti vabariigi kodanikud või isikud, kellel on kas alaline või pikaajaline elamisõigus. Taotleja õpingute periood peab olema vähemalt kuus kuud.

Laenu pakutakse nii täis- või osakoormusega Eesti ülikoolis, rakenduskõrgkoolis, kutseõppeasutuses kui ka samaväärsetes välisriikide õppeasutuses õppijatele.

Millised on LHV õppelaenu tingimused?

Õppelaenu maksimumsumma on sel õppeaastal 2000 eurot. Kelle õppaeg jääb alla üheksa kuu, saavad laenu kuni 1000 eurot.

Tagasimaksegraafik koostatakse perioodiks, mis on kaks korda pikem kui õpingute periood, seega kui õpiti kolm aastat, saab laenu tagasi maksta kuus aastat.

Õpingute katkestamise korral tuleb laen maksta tagasi pooleteisekordse tegelikult õpitud aja jooksul. Kui õppija katkestab õpingud peale üht aastat, tuleks seega tasuda laen tagasi pooleteise aastaga.

LHV õppelaenu intress on 5% laenujäägilt aastas ning kuni õppelaenu põhiosa pole hakatud tagasi maksma, tuleb iga aasta 1. novembril tasuda vaid laenujäägilt arvutatud intress.

Õppelaenu tagatiseks sobib nii kahe isiku käendus kui ka Eestis asuv kinnisvara. Käendajaks sobivad kõik Eesti kodanikud ja alalise või pikaajalise elamisõigusega vähemalt 18-aastased isikud, kelle viimase kolme kuu sissetulek on suurem kui miinimumpalk.

Maksepuhkust pakutakse aga ajateenistuse, residentuuri või lapsehoolduspuhkuse ajaks (kuni 3 aastat peale lapse sündi). Selles ajavahemikus tagab õppelaenuintressi pangale riik.

Loe õppelaenu kohta lähemalt siit.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.