LHV blogi

LHV pärjati parimaks finantssektori tööandjaks: miks seal nii hea töötada on?

Foto: Egert Kamenik

CV-Online tunnustas LHV Panka kui parimat finantssektori tööandjat. LHV personalijuht Liisa Põldma sõnul on see pangale suur tunnustus, just seetõttu, et LHV näol on tegemist välispankadega võrreldes suhteliselt väikese, aga samas Eesti oma ettevõttega.

Just see, et LHV on Eesti oma asi, oli üks märksõna, mille CV-Online tiitli üleandmisel ära märkis. “Oleme Eesti pank ja me ehitame seda suure kirega – see läheb väga paljudele korda.” räägib Põldma. Teiseks märksõnaks sai LHV panga kõrge usaldusväärsus ning kolmandaks mainiti ettevõtte head sisekliimat ja kultuuri, mida eelkõige veavad LHV nooruslikkus ja innovaatilisus. “Ka meie enda töötajad ning kandidaadid on meid sarnaselt kirjeldanud, seetõttu on meil hea meel, et see on ka laiemalt silma paistnud.” naeratab personalijuht.

“Me oleme piisavalt suured, et teha väga head panka, aga teisest küljest, me oleme piisavalt väikesed, et saame tegutseda ühtsustundega. Meid on piisavalt vähe, et me saame kuulda võtta meie inimeste ideid ja arvamusi,” kõneleb Põldma. “Oleme südames pank, ent meie mõtlemine on idufirmalik.”

Pangas töötamine pole igav

Üks levinud eksiarvamus, mida LHV oma töökeskkonnaga murda püüab, on et pangas töötamine on rutiinne ja igav. Tegelikkuses pole see töö sugugi üheksast-viieni rutiin. LHV töötajate töö on mitmekesine ja huvitav, tööaeg võib olla paindlik, tööd saab teha ka kodust või talvekontorist. Just talvekontor on üks asi, mida LHV oma töötajatele pakub.

“Igal sügistalvel lennutame me päris suure osa oma töötajatest nädalaks või kaheks soojale maale tööd tegema. Eelmisel aastal käisime me Portugalis, sel aastal läheme Küprosele,” räägib Põldma. Soojal maal pop-up kontoris töötamine aitab kaasa ka töötajate vahel heade suhete loomisele, kuna säärases olukorras on väga lihtne enda kolleege lähemalt tundma õppida, veetes rohkem aega koos ka tööväliselt.“

“Enamus inimestel on peas nägemus sellest, kuhu nad järgmisena tööle tahaksid asuda. Töötame selle nime, et LHV oleks finantssektoris see tööandja, kelle juurest paremasse kohta minna pole enam võimalik. Mina isiklikult täna niimoodi tunnen.” sõnab Põldma.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.