LHV blogi

LHV pensionifondid tegid Eestisse kaks uut investeeringut

Foto: Scanpix/PM/Toomas Huik.

LHV pensionifondid on teatavasti agaraimad Eesti majandusse investeerivad pensionifondid ja kuigi süsteemi lammutamise plaani segastes oludes on fondide huvi Eestisse investeerida löögi all, saame taas tutvustada kahte huvitavat ja kogujate vara kasvatavat kohalikku investeeringut.

Pensionifondid töötavad selle nimel, et pakkuda pensionikogujate varale võimalikku head tootlust, samas riske kontrolli all hoides. LHV strateegia on otsida parimaid kasvuvõimalusi ka kohalikus majanduses, sest investeerimine Eesti ettevõtetesse arnendab majandust ja suurendab kogujate heaolu ka enne pensioniaega.

Alles sel nädalal soetasid LHV pensionifondid koostöös Lumi Capitaliga Tallinnas TalTechi teaduslinnakus asuva Skype’i majana tuntud büroohoone, mille suurimaks üürnikuks on Microsoft Eesti.

Microsofti büroohoone ost täiendab LHV pensionifondide Eesti kinnisvarainvesteeringute portfelli. „Oleme veendunud, et väga heas seisus hoone koos tugeva ja rahvusvaheliselt tegutseva ankurüürnikuga kindlustab omanikule stabiilset rahavoo laekumist ja pakub LHV klientidele atraktiivset tootlikkust,“ sõnas LHV pensionifondide fondijuht Kristo Oidermaa.

Samuti jõudis LHV alles oktoobrikuu alguses uuele kokkuleppele Ekspress Grupiga. “Kokkuleppe kohaselt laenab ettevõte võlakirjadega fondist raha oma laienemisplaanide finantseerimiseks,” ütles Romet Enok, LHV fondihaldur. “Kaheksa-aastastele võlakirjadele on lisatagatise andnud ettevõtte suuraktsionär ja võlakirjad kannavad intressi 6% aastas.”

Säärased tehingud on selgeks märgiks sellest, et nii investoritel kui ettevõtjatel on jätkuvalt huvi Eestisse investeerida ning seda just pikaajaliselt. LHV pangas pensionifonde omavatele klientidele tähendavad eeltoodud uudised, et fondid muutuvad veelgi mitmekesisemaks.

“Näeme kohalike ettevõtete üha kasvavat huvi kaasata kapitali pensionifondidelt ja mõnede järgmiste emitentidega on läbirääkimised võlakirja vormis investeeringu tegemiseks jõudmas lõppfaasi,” kinnitas Enok.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.