LHV blogi

LHV Podcast: mis asi on ingelinvesteerimine ja kuidas sellega rikkaks saada?

Täna räägitakse üha enam investeerimisest ja raha paigutamisest just kinnisvarasse, aktsiatesse või indeksfondidesse. Üks meetod, mis hõlmab kapitali paigutamist teiste inimeste ettevõtetesse juba üsna varajases faasis, on ingelinvesteerimine.

Ingelinvesteerimine – kuidas olla ettevõtlusmaailmas edukas kaasaelajana?

LHV vanemmaakler Nelli Janson rääkis seekordses podcast’is ettevõtja ja investor Herty Tammoga, kes lisaks ingelinvesteerimisle tegutseb ka erinevate ettevõtete eesotsas, millest üks – Startup Wise Guys – tegeleb just B2B investeeringutega.

Esimese ingelinvesteeringu tegi Tammo sõbraga välismaisesse ettevõttesse, mis ei läinud sugugi edukalt. “Alguses ettevõtjana sa proovid ise kõike teha, aga mingi hetk saad aru, et tegelikult on veel üks võimalus – investeerida teiste ettevõtjate ettevõtetesse,” ütles Tammo ning kirjeldas lugu oma esimesest investeeringust Läti firmasse.

“Saime partneriga esimese kogemuse, valusa kogemuse. Hakkasime mõtlema, et kuidas seda asja süsteemsemalt teha ja aastal 2011, kui me olime siin regioonis juba mõningaid ingelinvesteeringuid teinud, otsustasime luua süsteemsema lähenemise, mida me siis täna teame kui Startup Wise Guys’i,” selgitas ta.

Millega täpselt ingelinvestorid tegelevad, kuidas sellega alustatakse ja mis on selle investeerimistüübi head ja vead, saad kuulata juba täispikast LHV Podcastist!

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.