LHV blogi

LHV Trader: kui tahad aktsiatega kaubelda nagu Ameerika filmis

Aktsiatega kauplemiseks on palju erinevaid vorme. Kõige lihtsamalt saab asju ajada näiteks LHV äpis, kus saab mõne nupuvajutusega Balti börsi aktsiad soetada. Kui tahad teha asja aga nii, et oleks “päris” ja nagu Ameerika filmis, kus arvutiekraan on täis graafikuid ja numbreid, siis tuleb appi LHV Trader.

Trader on LHV kauplemisprogramm, mis on mõeldud keskmiselt aktiivsemale kauplejale, kes teeb rohkem kui 10 tehingut kuus. Miinimumsumma Traderis kauplemiseks on 5000 dollarit või samaväärne summa eurodes. See ei ole tasu, mida tuleb maksta programmi eest, see on lihtsalt summa, mis peab kauplemiskontol olemas olema.

Kui konto suurus on väiksem kui 25 000 dollarit, siis tuleb arvestada, et viie pangapäeva jooksul võib teha kolm päevasisest tehingut ehk osta ja müüa aktsia sama päeva sees. Selline päevakaupleja reegel on loodud väikeinvestori kaitseks ning see peaks vältima liigset kauplemist kontol.

Miks eelistada Traderit?

LHV vanemmaakler Nelli Jansoni sõnul on Traderi eelis Eesti kliendi jaoks esiteks keel, sest Traderil on ka eestikeelne versioon, teiseks on sel ka eestikeelne klienditugi üheksast hommikul üheteistkümneni õhtul.

Eraisiku puhul on kõige olulisem argument aga see, et Traderit saab kasutada investeerimiskontona, sest ükski välismaine maaklerfirma selleks ei sobi. Lisaks eelnevale on võrreldes internetipanga teenustasudega Trader soodsam. Aktsiatega kauplemisel on tasuks 0,02 USD aktsia kohta, minimaalselt aga 7 dollarit.

Kauplemisele kehtivad siiski ka mõned piirangud. Alates 2018. algusest pole Euroopa Liidu jaeinvestoritel lubatud kaubelda USA ETFga. LHV Traderis on piiratud ka OTC-l noteeritud aktsiatega kauplemine. Samas on läbi Traderi ligipääs rohkem kui sajale börsile ja aktsiate kõrval ka optsioonidele ja futuuridele, seega valikuprobleemi tekkida ei tohiks.

Uuri Traderi kohta rohkem siit.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.