LHV blogi

LHVs saab nüüd lihtsa vaevaga e-sporti ja videomängudesse investeerida

Foto: Shutterstock.

LHV Kasvukonto omanikud saavad nüüd tänu uuele fondile investeerida ka üha populaarsemaks muutuvasse e-spordi ja videomängude valdkonda. Kuigi videomänge mängitakse peamiselt meelelahutuse eesmärgil, on tegu ka märkimisväärse ärivaldkonnaga.

Videomängude ja e-spordi valdkond kasvavab hoogsalt

Isegi kui sarnastes tööstusharudes on toimunud langus, siis videomängude müük kasvab aastas ligi 11%. Esimene videomängudele keskenduv ETF (börsil kaubeldav fond) ilmus alles 2016. aastal, kuid tänaseks on valdkond investorite seas meeletult populaarsust kogunud.

LHV Kasvukonto kaudu saab nüüd investeerida VanEck Vectors Video Gaming and eSports UCITS ETF-i (ESPO), mis loodi 2018. aastal ning sisaldab endas peamiselt videomängude arendamise, e-spordi ja sellega seotud riist- ja tarkvaraga tegelevaid ettevõtteid.

Fond on maksnud oma kahe tegutsemisaasta jooksul ka dividendi 0,01 dollarit osaku kohta 2018. aastal ja 0,08 dollarit 2019. aastal, mis teeb dividendimääraks 0,22%. Samas on fond võrreldes eelmise aastaga teinud läbi ka 45%-lise hinnatõusu, mis teeb ESPO-st atraktiivse ETF-i investorile, kes usub videomängude laiapõhjalisemasse arengusse.

Millised ettevõtted fondi on koondatud?

Fondis on 25 erineva suurusega ettevõtet üle kogu maailma, millest tasub välja tuua viis suurimat.

Hetkel suurima panustajana esimesel kohal olev Nvidia Corporation on USA graafikaprotsessoreid ja kiibisüsteeme tootev tehnoloogiaettevõte, mis peamiselt keskendub mobiili-ja autotööstusele. Pidades silmas videomänguturgu, arendab ettevõte ka paremat 3D-graafikat ja kõrgjõudlusega andmetöötlust.

Sarnase osakaaluga kuid teist kohta hoidev Advanced Micro Devices on Californias, Santa Clara maakonnas asuv Ameerika rahvusvaheline pooljuhtidega tegelev ettevõte, mis arendab arvutiprotsessoreid ja nendega seotud tehnoloogiaid äri- ja tarbijaturgudele. AMD peamiste toodete hulka kuuluvad mikroprotsessorid, emaplaadi kiibistikud ja graafikaprotsessorid serveritele, tööjaamadele ja personaalarvutitele.

Kolmandal kohal on paljudele mänguritele kindlasti tuttav Tencent Holdings, mis on maailma suurim videomänguettevõte, üks maailma väärtuslikemaid tehnoloogiaettevõtteid, üks maailma suurimaid sotsiaalmeediaettevõtteid, ning üks maailma suurimaid riskikapitaliettevõtteid ja investeerimisühinguid.

Graafik: LHV Finantsportaal.

Neljandale kohale platseeruv Activision Blizzard Inc. on Ameerika Ühendriikide videomängude valdusettevõte, mis arendab ja levitab interaktiivset meelelahutustarkvara ja välisseadmeid. Ettevõtte tooted hõlmavad erinevaid mängukategooriaid, sealhulgas seiklus, sport, võidusõit, rollimängud, simulatsioon ning muusikapõhised-ja strateegiamängud.

Viies, kuid esikohaga kõigest 4% vahet hoidev Sea Ltd pakub infotehnoloogia teenuseid keskendudes personaalarvutite ja mobiilide digitaalsisule, e-kaubandusele ja makseplatvormidele. Ettevõtte teenindab kliente üle kogu maailma.

Loe videomängude fondi ESP0 kohta lähemalt siit!

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.