LHV blogi

Majandusanalüütik selgitab: Kas Eesti on ikkagi majanduslanguse äärel või on see tühi hirm?

“Selliseid statistikanäitajaid on, mis viitavad sellele, et teisel poolaastal on majanduskasv selgelt aeglustunud,” sõnas LHV majandusanalüütik Kristo Aab.

“On oluline vahet teha: kasv aeglustub ja majandus jaheneb, ent üldiselt on ikkagi tegu kasvuga, eksole?” küsis Priit Rum, panga kommunikatsioonijuht.

“No täpselt, on ju viimasel ajal olnud väga palju neid artikleid ja mõtteid meedias. Küll otsitakse seda kriisi ühest sündmusest, küll teisest kohast. Siiamaani on ikkagi põhjust rääkida aeglasemast kasvust,” sõnas Aab.

“Majanduslangus on ikkagi siis, kui juba mitu kvartalit järjest SKP väheneb. Mis on ikkagi toetanud Eesti majandust, et meil need numbrid niisugused on hetkel?” uuris Rum vastu.

Mida see majandus siis ikkagi teeb – kasvab, jaheneb, aeglustub või on juba vabalanguses?

Kellel läheb praegustes oludes paremini, kellel halvemini ning mida nende teadmistega peale hakata? Mida arvab LHV majandusanalüütik praegu Eestis majanduspoliitilistest küsimustest maksudebati ja pensionireformi osas? Aga mis mõjutab Saksamaa, USA või Suurbritannia majandust?

Kui lõik eelnevast vestlusest või mõni eeltoodud küsimustest su tähelepanu haaras, kuula kindlasti seekordset LHV Podcasti, kus Rum ja Aab nendel ja paljudel teistel teemadel põhjalikult vestlevad. Podcasti saad kuulata siit!

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.