Millal tasub eelistada krediitkaardiga, millal järelmaksuga tasumist?

Detsembrikuu on nüüd selja taha jäetud, see kahtlemata aasta kõige suuremate väljaminekutega kuu. Ostude eest tasumiseks on üldjuhul kolm varianti – maksta kaupade eest kohe, näiteks jõulupreemia arvelt, tasuda krediitkaardiga või soetada ese järelmaksuga. Millal tasuks eelistada krediitkaarti ja millal järelmaksu?

Krediitkaart on reisides suurepärane abimees

Eestis pole küll krediitkaardid nii levinud kui näiteks Ameerika Ühendriikides, ent paljudel tarbijatel on selle kasutamise võimalus siiski olemas. Krediitkaardiga makstes ei kasuta inimene oma pangakontol olevat raha, vaid panga antud krediiti, millel on lepingule vastav limiit. Intresse tuleb krediitkaarti kasutades tasuda maksepäeva saabudes, kui vahepeal ostud päriselt sooritatud, mitte lihtsalt kaardi omamise eest.

Enamasti kasutavadki inimesed krediitkaarti ootamatute väljaminekute puhul, näiteks kui kaupluses leitakse kallim kestvustoode, mis on soodushinnaga ja on vaja see kohe välja osta. Samuti on krediitkaart tihti lausa hädavajalik abimees välismaal viibides, kus hotelli või autot broneerides teenusepakkujad just seda maksevahendit eelistavad, kuna krediitkaardiga käib kaasas teatav usaldus, et tasutud raha teise riigi pangast ka tõepoolest kohale jõuab.

Igapäevaste ostude sooritamiseks tasub siiski kasutada deebetkaarti või sularaha, kuna ilma asjata pole mõtet krediitkaardi intresse maksta.

Järelmaksu kasuta planeeritud ostude jaoks

Erinevalt krediitkaardist pole järelmaks nii universaalne. Järelmaksu pakutakse juba vastava toote või teenuse kohta ja sellega seotud intressid ning lisatasud sõltuvad juba kliendi enda valikutest. Kindlasti tuleb järelmaksu puhul jälgida, mille järgi intresse arvutatakse – kas jääkväärtuselt või ostuhinnalt.

Järelmaksu varianti tasuks eelistada juba eelnevalt planeeritud kindlate ostude puhul, mille eest tasumine on inimese jaoks mõistlikum pikema perioodi peale laiali jagada. Sellisteks ostudeks on näiteks tehnika, mööbel ja reisid. Kui krediitkaardiga saab tasuda ainult terve ostusumma eest, siis järelmaksu puhul saab klient ise valida, kui suure sissemakse ta teeb, ning milline osa summast jääb järelmaksu alla.

Enamikel järelmaksu pakkujaid võimaldavad inimestel soetada tooteid ilma algse sissemakseta – selline tingimus on ka LHV järelmaksul – kuid järelmaksu sõlmides on siiski soovitatav teha võimalikult suur sissemakse, et sedasi parem pakkumine saada ja vähem intresse tasuda.

LHV järelmaksu puhul tasub jälgida ka erinevaid sooduspakkumisi, mida koostööpartneritega klientideni tuuakse. Viska pilk LHV järelmaksu tingimustele ja pakkumistele peale siin!

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.