LHV blogi

Millised aktsiad aitasid Börsihai esimese nädala parimaks?

Nädala jagu on kestnud LHV tuntud investeerimisvõistlus Börsihai, kus osalejad nelja nädala jooksul virtuaalsetel kontodel kaubeldes oma portfelle võimalikult kõrgeks üritavad kasvatada. Aktsiamängu esimese nädala parimad on selgunud.

Börsihaiga on liitunud juba üle 4000 osaleja ja edetabelit vaadates on konkurents ootuspäraselt tihe. Võistluse esimesel nädalal vahetus liider pidevalt. Liituda saab ka mängu jooksul ning ka täna mängima asudes võib saada 2 mängunädala parimaks. Kõik investorid alustasid mängu 10 000 dollarilise algkapitaliga ning igal tööpäeval lisatakse nende virtuaalsetele kontodele veel 1000 dollarit kuni mängu lõpuni.

Kui nädala kahel esimesel päeval kauplesid aktsiad valdavalt punases, siis reedel toimunud USA ja Hiina kaubandusläbirääkimiste eel võttis turg suuna ülesse. Nädala lõikes esikoha saavutanud ja sellega 1000 eurot võitnud Jaan Talts panustas õigesti Fastenal Company (FAST) tulemustele, ning kasvatas oma portfelli ühe tehinguga 16.05%. Ilma Fastenali tulemustele panustamist möödunud nädalal esikümnesse asja ei olnud.

Millised on esikümne lemmikaktsiad?

Nädala jooksul liikusid S&P 500 indeksis olevad aktsiad üsna erisuunaliselt. Indeksi tootlus oli nädalaga 1.05%, ning seda suutsid lüüa 1496 portfelli. Ootuspäraselt tehti aktiivseimalt tehinguid tehnoloogiaettevõtete aktsiatega. Mängu esimesed liidrid kauplesid palju näiteks Slacki (WORK), Alibaba (Baba) ja Teslas (TSLA) osakutega.

Edetabelit jälgides on esikümnesse kuuluvate investorite viimased tehingud asja huvitavamaks muutmise mõttes ka avalikuks tehtud, et näha, kuidas mängijaid oma strateegiaid ja investeeringuid valivad.

Tulevaste päevade ja nädalate jooksul võib olukord muidugi drastiliselt muutuda (rohkem kui tõenäoline) ning praegune järjestus keeratakse arvatavasti pea peale.

Börsihai on suurepärane võimalus algajale investorile esimese kogemuse saamiseks, kuid pakub tegelikult põnevaid ja pingelisi hetki olenemata varasemast investeerimiskogemusest. Samuti annab võrdlusmoment teiste mängijatega võimaluse igaühele endast kogenumate pealt õppida ning nippe kõrva taha panna.

Loe Börsihai tasuta investeerimismänguja pakutavate auhinda kohta lähemalt SIIT ja registreeri end mängijaks juba täna!

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.