LHV blogi

Noored annavad nõu: kuidas noorena investeerimisega alustada?

Investeerimine paistab tänapäeval muutuvat üha populaarsemaks just noorte seas. Oma raha kasvatamine ei ole võõras valdkond, vaid miski, millega alustatakse juba koolipingis ning harvad pole ka need juhtumid, kus noor teab investeerimisest rohkem kui näiteks tema vanemad.

Seekordses Podcastis on kohal LHV Noortepanga projektijuht Liis Lepik, kes vestleb LHV noorte mõttepanga liikme Randy Padariga just noorena investeerimisest. Muuhulgas räägitakse sellest, kuidas üks kooliõpilane investeerimisega alustada saaks ning kust üldse leida vaba raha, mida investeerida.

“Kui vanalt sa investeerimise vastu huvi hakkasid tundma? Kust see investeerimispisik su üles leidis?” küsis Lepik Padarilt, kelle sõnul mängis investeerimisega alustamisel olulist rolli tema isa. “See on selline hea lugu, mida ma olen rääkinud ja mida võib tulevikus veel rääkida,” ütles Padar.

“Olles 16-aastane, oli isal hea komme käia alati toast mööda ja küsida, et mida sa täna oled teinud, et homme veel parem olla. Üldiselt ma vastasin, et tegin seda või tegin toda, aga üks päev ma tõesti mõtlesin, et kuule, ma pole täna midagi teinud, soovita mulle midagi,” rääkis Padar. Selle peale tõi isa poisile kõrvaltoast Jaak Roosaare “Rikkaks saamise õpiku” ning raamat oli paari hetkega läbi loetud. “See oli minu alguspunkt ja ma arvan, et seal hakkas investeerimisalane huvi kindlasti suurenema,” sõnas Padar.

Kuidas kulgeb Randy teekond noore investorina ning kui kerge või raske sellega ikkagi algust teha on, saad täpsemalt kuulata juba LHV Podcastist.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.