LHV blogi

Nüüd on aeg kandideerida: miks teha praktika just LHVs?

Foto: Pixabay

Iga praktikandi unistus on teha tööd reaalses töökeskkonnas, seistes silmitsi päris tööga ning sellega seotud ülesannetega.

LHV panga personalijuht Liisa Põldma sõnul LHV-s täpselt nii ongi – praktikantide hooleks ei jäeta sugugi neid töid, mis kellestki üle jäävad, vaid praktikante usaldatakse ning neile antakse võimalus teha päris tööd ja kaasa rääkida olulistel teemadel. Loodud on võimalused, et noored saaksid LHV-s tööga tõeliselt tutvuda ja praktikalt tulevikuks kaasa ka sotsiaalse pagasi.

Tutvuda saab moodsaima finantsmaailmaga

Liisa Põldma ütleb, et eelkõige finantshuvilisele noorele on praktika LHV-s hea võimalus saada teada, kuidas kaasaegne finantsmaailm seestpoolt välja näeb.

“Teeme tööd selle nimel, et olla kaasaegsed, teha paremini kui teised, uuemaid asju kui teised. Pingutame, et olla parim pank ning seda on praktikantidel kahtlemata väga silmi avardav näha,” on Põldma veendunud.

Põldma sõnul saavad praktikandid osaleda pangas toimuvatel koolitustel ja seminaridel ning neile korraldatakse ühisüritusi. Viimaseid peetakse LHV-s oluliseks, et anda praktikantidele kaasa n-ö sotsiaalne pagas ehk tutvusringkond.

Tutvustel oluline roll

“Võtame enda hoolde päris palju praktikante korraga ja laseme neil oma töötjate kõrval ka päris tõsiseid tööülesandeid proovida. Praktikantidel on sisseelamisprogrammi vältel väga palju ühiseid koolitusi ja üritusi, seega saab lisaks töökogemusele laiendada ka tutvusringkonda, mis on tulevikus kindlasti vajalik,” märgib Liisa Põldma.

Ta lisab veel, et kindlasti on oluline ka see, et praktikakohad on LHV-s tasustatud. Tasu on küll üsna sümboolne, kuid ilma rahata töötamist LHV-s noortelt siiski ei eeldata.

Paljud praktikandid jäävad LHV-sse tööle

Põldma sõnul on umbes 10% LHV töötajatest alustanud oma karjääri selles pangas praktikandina.

“LHV-s usutakse noorte talentide potentsiaali juhtida tulevikupangandust. Oleme juba aastaid pakkunud üliõpilastele eri valdkondade praktikakohti ning paljud meie spetsialistid ja juhid on alustanud praktikantidena,” räägib Põldma. Ta toob ka välja, et parim näide selles vallas on praegune LHV Groupi juht Madis Toomsalu, kelle karjäär pangas sai samuti alguse praktikandikohalt.

“See näide kinnitab suurepäraselt, et praktika LHV-s on hea võimalus teha finantssektoris esimesed sammud oma karjääri kujundamiseks,” nendib Põldma.

Tutvu vabade praktikakohtadega

LHV karjäärilehel saab saab tutvuda nii LHV pangaga üldiselt, sellega millised on ettevõtte väärtused, kui lugeda ka praktikavõimaluste kohta.

“Karjäärilehel on üksipulgi lahti seletatud kõik võimalused, samuti see, mida ja missuguses osakonnas mingi praktikant tegema hakkab,” suunab LHV personalijuht Liisa Põldma. Ta soovitab ka, et muidugi võiks kandideerida täpselt sellesse vadkonda, mis kõige enam huvitab. Tavaline olevat aga seegi, et kuna sageli noored veel ei tea, mis neid täpselt huvitab, kandideeritakse üheaegselt ka mitmele praktikaohtale.

“Seegi on täiesti sobilik lahendus,” rahustab Põldma neid, kel päris kindel siht veel paika panemata.

Edulugu võib alguse saada LHV-st

Praegugi on LHV-s avatud konkursid paljudele praktikakohale. Näiteks otsitakse suhtlemisalteid inimesi appi eralaenude klienditoe ametisse. Sel töökohal saab ohtralt suhelda klientidega, olla abiks lepingudokumentide korrastamisel ja arhiveerimisel, vormistada laenulepingute muudatusi.

Analüütilise mõtlemise ja heade andmetöötlusoskustega tudengid, kes tunnevad huvi finantsmaailma vastu, saavad aga tutvuda sellega, kuidas toimib krediidianalüüsi osakond.

Samuti pakutakse praktikavõimalusi neile, keda huvitab infotehnoloogia, laenuhaldus, maaklertegevus, väärtpaberihaldus või personalitöö. Võimalusi on veelgi ning tutvuda saab nendega siin.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.