Osad LHV Kasvukonto investorid nägid teises kvartalis isegi üle 150% tootlust

Investeerimisega alustamine läbi LHV Kasvukonto on tõenäoliselt üks lihtsamaid ja mugavamaid meetodeid, mida praegu turul pakutakse. Seda kolmel lihtsal põhjusel: investeerida saab juba ühest eurost; investeerimiseks ei pea olema finantsspetsialist; investeerida saab mugavalt läbi mikroinvesteerimise.

Kuid üks asi on heast asjast rääkida, teine asi on selle kohta fakte tuua. Teise kvartali tulemused on nüüd kohal ning ilmestavad hästi, miks Kasvukonto avamine hea mõte on.

Investorid hajutavad oma portfelle rohkem, aga usaldavad ka olemasolevaid fonde

Teise kvartali tulemustest selgub, et 38-st Kasvukontole saadavast fondist 28 näitasid positiivset tootlust. Eriti positiivne on asjaolu, et üks fond suutis kolme kuuga kasvada üle 150%. Suurim osa investeeringutest on endiselt paigutatud USA 500 suurimat ettevõtet katvasse fondi SXR8 – 27% investeeringutest. Varem oli S&P 500 fondi osakaal isegi 37% juures, kuid uute fondide lisandumisega on Kasvukonto investorid oma portfelle rohkem hajutama hakanud.

Investeeringute osakaalult teisel kohal püsib endiselt tehnoloogiasektorit kattev fond EXXT, kuhu on paigutatud ligi 10% kogu investeeringutest. Sellele järgneb ligi 9%-ga Euroopa 600 suurimat ettevõtet järgiv indeksfond EXSA. 6% investeeringutest on paigutatud arenenud riikide ettevõtteid sisaldavasse fondi XDWD.

Teise kvartali tulemusi vaadates on selgelt näha, et investorid eelistavad ka uut raha paigutada sarnaselt juba tehtud investeeringutele. Järjest enam saab siiski täheldada seda, et portfelle eelistatakse hajutada – keskmiselt on investori portfelli valitud 3,54 fondi (tänavu esimeses kvartalis 3,45 fondi). Uut raha suunatakse endiselt S&P 500 indeksit jälgivasse fondi SXR8 (18,9% uuest rahast), tehnoloogiasektori EXXT fondi (8,4%) ning Euroopa 600 suurima ettevõtte indeksfondi EXSA (7,7%).

153,7% tootlus ei ole unenägu, vaid paljude investorite jaoks reaalsus

Esmakordselt on esikümnesse tõusnud aga erakordse tootlusega silma paistnud krüptovaluuta Bitcoin liikumist järgiv COINXBE, kuhu suunatakse 3,3% uuest rahast ning Hiina ettevõtteid järgiv XCHA (3,4%). Kolme kuu tootlusi vaadates on selgelt suurima tootlusega krüptovaluuta instrumendid COINXBE ja COINETHE vastavalt 153,7% ja 56,6%-ga.

Investorite seas populaarseimad fondid SRX8 tõusis teise kvartaliga 4,8%, EXXT 5,2% ja EXSA 1,7%. Esimeses kvartalis 35,9% tootlust näidanud Hiina ettevõtteid järgiv indeksfond XCHA tegi aga teises kvartalis hoopis 5% languse. Venemaa ettevõtteid järgiv DBXV tõusis aga 13,1%, puhta energia tootjaid järgiv IQQH 10,1% ja Ladina-Ameerika ettevõtteid järgiv ALAT 5,9%.

Kasvukontot on kõige lihtsam avada LHV internetipangas, kus saab koostada oma portfelli ning määrata igale fondile osakaalu. Vaata täpsemalt https://www.lhv.ee/et/kasvukonto

Finantsteenuseid pakub AS LHV Pank. Tutvu finantsteenuste tingimustega aadressil www.lhv.ee ja küsi nõu meie asjatundjalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.