LHV blogi

Pangakaardiga tuleb kaasa ostukindlustus: mida see tähendab ja mida see sulle annab?

Foto: Egert Kamenik

Ostukindlustus on eestlaste seas üks suhteliselt vähetuntud kindlustuse liike, mis aga viimastel aastatel järk-järgult populaarsust kogub. Õigemini, viimastel aastatel on üha enam erinevaid teenusepakkujaid ostukindlustust oma repertuaari lisama hakanud, näiteks saab selle kaasa mitmete pangakaartidega.

Sisuliselt on tegu täpselt sellega, mida nimest järeldada võib – kindlustus ostetud kaupadele. Täpsemini küll kestvuskaupadele, sest toidupoest soetatud leivapätsile kindlustuse pakkumine ei ole vähemalt tänasel päeval ühegi panga ega kindlustusseltsi jaoks otstarbekas.

“Märksõnaks on kindlasti kestvuskaup. Meie hea partner If defineerib kestvuskaubaks eseme, mille tavapärane kasutusaeg on pikem kui kolm kuud,” selgitas LHV kaarditoodete tootejuht Ingvar Kassuk.

Põhimõttelt toimib ostukindlustus lisagarantiina kõiksugu kestvuskaupadele, mida sa tellid või ostad. Alates ostuhetkest on kõik alates 100-eurosed ostud 180 päeva jooksul kaitstud, mis annab kliendile lisa kindlustunnet näiteks elektroonikat, mööblit või isegi riideid soetades.

Mida ostukindlustuse saamise jaoks tegema peab?

“Ostukindlustuse jaoks ei ole vaja eraldi lepingut sõlmida ega tegelikult selle eest kuutasugi maksta. LHV pakub ostukindlustust kaasa Noortekaardiga ning Kuld ja Platinum pangakaartidega. Nende kaartidega ostetud kestvuskaupadele kehtibki ostukindlustus,” sõnas Kassuk.

Sarnaselt igale teisele kindlustusele on ka ostukindlustusel teatud piirangud ja nõuded. Sel juhul puudutavad need muidugi soetatud tooteid. Seetõttu ei kehti ostukindlustus näiteks ostu hetkel kasutatud (ehk mitte uutele), kahjustatud või määrdunud esemetele, kuid ka mootorsõidukitele ja nendega seotud lisavarustusele ning ka vääriskividele ja -metallidele ja karusnahksetele toodetele.

Täna ei ole ostukindlustus veel tarbijate seas kuigi populaarne. Kuid seda suuresti põhjusel, et inimesed lihtsalt ei ole sellisest võimalusest kuulnud. Reisi- ja tervisekindlustus on iseenesestmõistetavad, täpselt nagu autojuhtide jaoks liikluskindlustuski. “Olen veendunud, et ajapikku tõuseb ostukindlustuse kasutus märgatavalt,” sõnas Kassuk.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.