LHV blogi

Pank selgitab: Kuidas investeerimisega kohe täna kõige lihtsamini algust teha?

Investeerimisega alustamine ei pea alati tähendama suure hulga materjalide läbi töötamist, finantsuudistel silma peal hoidmist ja erinevate koolituste läbimist, et aktsiate ja võlakirjade maailmaga natukenegi sina peale saada. Tõenäoliselt ei mõtle suur osa investoritest isegi selle peale, et nad investeerimisega tegelevad.

LHV Kasvukontoga ei ole investeerimisega alustamiseks teha mitte midagi muud peale konto avamise ja paari sobiva investeerimisvaldkonna valimise. Päriselt.

Mis on Kasvukonto ja kuidas ma sellega investeerima saan hakata?

LHV Kasvukonto põhimõte on väga lihtne: klient kannab kontole teatud hulga raha, valib endale kuni kuus meelepärast fondi, kuhu seda raha investeerida, ja ülejäänud töö teevad LHV finantsspetsialistid tema eest ära. Valitud fonde ja  kontole laekuvaid makseid on võimalik igal ajal vastavalt kliendi soovidele muuta.

LHV vanemmaakleri Nelli Jansoni sõnul ei ole enam Kasvukonto tõttu kellelgi vabandusi, et investeerimisega mitte alustada. “Sa ei pea ootama homseni, järgmise nädalani või 22-, 25- või 30-aastaseks saamiseni,” ütles ta. “Kasvukontoga saad investeerida nüüd ja kohe.”

Üldiselt on soovitatav Kasvukontole sõlmida ka püsimaksekorraldus, näiteks kord kuus või kord kvartalis, et sedasi järk-järgult oma investeeringuid kasvatada. Kasvukontole laekunud raha eest ostetakse iga nädala kolmapäeval kliendi koostatud portfelli järgi väärtpabereid, peamiselt börsil kaubeldavaid indeksfondide osakuid.

Kriitilisemal lugejal võib nüüd tekkida küsimus, et kas selline investeerimine end ka ära tasub? Siinkohal ei ole mõtet hakata mesijuttu keskmistest tootlustest ja riskivabadest investeeringutest. Iga investeeringuga kaasneb risk ja ükski finantsspetsialist ei suuda tagada kindlat tootlust.

Valdav osa LHV Kasvukonto investoritest võivad aga seniste tulemuste põhjal oma otsustega üpris rahul olla – loe Kasvukonto teise kvartali tulemuste kohta lähemalt siit.

Muuda investeerimine passiivseks harjumuseks

Samuti tasub Kasvukontol aktiveerida mikroinvesteerimine, et Kasvukontole automaatseid sissemakseid teha. Mikroinvesteerimine tähendab Kasvukonto puhul seda, et iga LHV kaardiga tehtud makse pealt investeeritakse väike summa. Kogu päeva jooksul tehtud maksed kogutakse kokku ning järgmisel päeval arvutatakse sellest teatud protsent, mis kantakse Kasvukontole.

Investeeritava summa arvutuskäik on lihtne: deebetkaardimakse summa ümardatakse lihtsalt järgmise täisarvuni ning kahe arvu vaheline summa ongi see, mis kantakse Kasvukontole. Näide: sinu kaardimakse on 2,1 eurot, millest järgmine täisarv on 3 eurot. Nende kahe arvu vahe on 90 senti – see ongi mikroinvesteeringu summa. Soovi korral võib arvutuskäiku

Soovi korral on võimalik seada väiksematele (kuni 10€) maksetele seada ka ülempiir, milleks on 10% makse summast. 2,1 eurose makse puhul investeeritaks sel juhul 90 sendi asemel 21 senti. Mikroinvesteerimine on vabatahtlik ning selle saab igal hetkel vastavalt soovile pangas välja lülitada.

Loe LHV Kasvukonto kohta lähemalt sellest põhjalikust artiklist või uuri konto avamise kohta lähemalt panga kodulehelt.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.