LHV blogi

Pole vaja nädala jagu kohtu järel oodata: Stardikonto muudab ettevõtte loomise veelgi lihtsamaks

LHV on üks Eesti pankadest, kes pakub alustavale ettevõtjale stardikonto avamise võimalust. Konto avamiseks pole vaja isegi pangakontorisse tulla, sest e-stardikonto saab avada lihtsalt ka interneti teel.

Kellele on stardikonto mõeldud?

Stardikontole ehk ajutisele pangakontole saab enne uue ettevõtte äriregistrisse kandmist teha osakapitali rahalisi sissemakseid, kuid sellelt ei saa teha väljamakseid ega ülekandeid.

Minevikus pidid alustavad ettevõtted kandma stardikapitali kohtudeposiiti ning ootama selle tagasikandmist ettevõtte arvelduskontole, mis võttis kuni terve töönädala aega. Stardikonto on seega oluliselt lihtsam ja kiirem viis ettevõtlusega pihta hakata.

Kuidas stardikontot luua?

E-stardikonto loomine on lihtne ning selle avamiseks ei pea käima isegi pangakontoris. Seda saab interneti teel teha äriregistri ettevõtjaportaalis, kus tuleb lihtsalt pangaks LHV valida. Aktsiakapitali sissemakseteks tuleb siiski käia ka kohal kontoris.

Kui ettevõte on juba äriregistrisse kantud, tuleb LHV stardikonto pangakontoris arvelduskontoks vormistada. Peale seda on võimalik juba kontolt igapäevaseid tehinguid teha.

Miks tasub ettevõtetel just LHV pangas konto avada?

LHV-s on ärikliendile olulised pangateenused alati heade tingimustega. Samuti pakub LHV ainsa pangana Eestis teenustasudeta euromakseid ning lisaks ka isiklikku kliendihaldurit, häid hoiuseintresse ja mugavat internetipanka.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.